Menu Region

Ekspert OPZZ do prezesa TVP ws. zarobków gwiazd: Celebryci...

Ekspert OPZZ do prezesa TVP ws. zarobków gwiazd: Celebryci przejadają pieniądze z abonamentu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

AIP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Ekspert OPZZ do prezesa TVP ws. zarobków gwiazd: Celebryci przejadają pieniądze z abonamentu Ekspert OPZZ do prezesa TVP ws. zarobków gwiazd: Celebryci przejadają pieniądze z abonamentu

(© (© archiwum Polskapresse))

Ekspert OPZZ Piotr Szumlewicz domaga się od władz TVP ujawnienia, ile zarobiły gwiazdy, które wystąpiły podczas imprezy sylwestrowej we Wrocławiu. - Pieniądze z abonamentu od ubogich ludzi są przejadane przez celebrytów – mówi Szumlewicz w rozmowie z Agencją Informacyjną Polskapresse. Pyta prezesa TVP czy Beata Kozidrak zarobiła 155 tys. złotych, czyli 85 minimalnych pensji.
- Wysłałem list do władz TVP oraz do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – informuje ekspert OPZZ w rozmowie z Agencją Informacyjną Polskapresse. W liście dopytuje prezesa Juliusza Brauna czy to prawda, że piosenkarka Beata Kozidrak podczas krótkiego występu zarobiła równowartość 85 minimalnych pensji.

"Z doniesień medialnych wynika, że znana piosenkarka, Beata Kozidrak otrzymała od TVP 155 tys.
zł za zaśpiewanie w sylwestrową noc kilku piosenek" – czytamy w liście. "Jeżeli to prawda, to za kilkadziesiąt minut pracy piosenkarka zarobiła równowartość ponad 85 minimalnych pensji. Trudno uznać tego typu stawki za zgodne z misją mediów publicznych i oczekiwaniami społecznymi" – pisze Szumlewicz.

Związkowy ekspert przypomina też, że od wielu miesięcy Telewizja Polska zwalnia setki ludzi, a władze TVP informowały, że jest to konieczny proces, ponieważ TVP potrzebuje oszczędności. "Jeżeli w tym samym czasie władze telewizji wydają setki tysięcy złotych na krótkie występy celebrytów, jest to niewątpliwie postępowanie nieetyczne, będące zarazem przykładem niegospodarności" – argumentuje Piotr Szumlewicz.

"Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o poinformowanie, czy doniesienia o wynagrodzeniu dla Beaty Kozidrak są prawdziwe oraz jakie były stawki innych wykonawców, którzy śpiewali w sylwestrową noc” - domaga się ekspert OPZZ.
- Im gorsza jest oferta telewizji publicznej, tym wyższe są honoraria dla gwiazdorów – tłumaczy Piotr Szumlewicz w rozmowie z AIP. - To skandal, że pieniądze ściągane od ubogich ludzi z abonamentu są przejadane przez celebrytów – oburza się ekspert OPZZ.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wywalić mi te wstrętne reklamy z publicznych mediów

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

spokojny  •

Jakim prawem za moje podatnicze i abonamentowe pieniądze w publicznych mediach idą bloki reklamowe?! Misja? Tak. Ale ja się pytam jakim prawem np. Polskie Radio publiczne reklamuje taką prywatną firmę jak fe-zbuk i ciąglę podczas audycji słyszę, że „jesteśmy na fe-zbuku” itp. Co to, nie macie swoich serwerów w radiu?

I w tym „misyjnym” radiu co chwilę ktoś w obrzydliwych reklamach podejmuje tematykę jakichś glutów i smarków informując mnie przy niedzielnym obiedzie o czopkach doodbytniczych?! Wywalić mi te wstrętne reklamy z publicznych mediów, bo za to podatków i abonamentu płacić nie chcę!

odpowiedzi (0)

skomentuj