Menu Region

Arłukowicz: NFZ czeka na lekarzy do północy. Ci, którzy nie...

Arłukowicz: NFZ czeka na lekarzy do północy. Ci, którzy nie otworzą przychodni, stracą pacjentów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

tad (AIP)

Prześlij Drukuj
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (© Piotr Smoliński/Polskapresse)

- We wszystkich powiatach co najmniej jedna przychodnia lekarza rodzinnego podpisała umowę z NFZ - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz na czwartkowej konferencji prasowej. Wg ministra w skali kraju umowy z NFZ podpisało 80 procent lekarzy i 73 procent zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej. - W tych 73 proc. przychodni POZ pracuje 80 procent lekarzy – uściślił Arłukowicz.
- Narodowy Fundusz Zdrowia pracuje do godziny 24 i wciąż czeka na lekarzy, którzy chcieliby podpisać umowy. Każdy z tych lekarzy może w każdej chwili przyjść. Nie zamykamy drzwi przed nikim. Każdy lekarz spotka się z przychylnością i otwartością – zapewniał minister.

Minister obiecywał też lekarzom, że wszyscy, którzy w piątek jednak otworzą swoje przychodnie (nawet jeśli jeszcze nie podpisali umów z NFZ), zachowają ciągłość deklaracji pacjentów. Jeżeli tego nie zrobią, stracą pacjentów i będą musieli od nowa gromadzić ich deklaracje oraz starać się o nowy kontrakt z NFZ-em.

Arłukowicz kolejny raz przypomniał, że każdy pacjent trzykrotnie w ciągu roku może bezpłatnie zmienić swojego lekarza rodzinnego. - Wystarczy deklaracja z internetu złożona u lekarza – mówił minister.

Dodał, że pierwsza wizyta nowego pacjenta będzie dodatkowo sfinansowana przez NFZ. To samo dotyczy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych czy izb przyjęć szpitali, które pomogą pacjentom pozbawionym opieki lekarza rodzinnego. - NFZ zapłaci osobną stawkę za każdą wizytę i każdego pacjenta. Nie będą pracowali za darmo - zapewnił Arłukowicz.

Minister zapowiedział też, że resort pomoże medykom, którzy chcieliby założyć własną przychodnię. - Będziemy pomagać wszystkim, którzy chcą założyć swój własny POZ. Zrobimy to w tempie maksymalnie krótkim – zapewniał Bartosz Arłukowicz.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się