Menu Region

Nie zabraknie mi motywacji

Nie zabraknie mi motywacji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Srogosz

Prześlij Drukuj
Z Mateuszem Sawrymowiczem, mistrzem świata w pływaniu na 1500 m kraulem, 9. w igrzyskach w Pekinie, rozmawia Krzysztof Srogosz
Pojechał Pan do Pekinu jako jeden z kandydatów do medalu i odpadł w eliminacjach, uzyskując pechowy dziewiąty czas. Co się stało?
No, najzwyczajniej w świecie zabrakło 0,8 sekundy.

To jedyny powód? Po ciężkich górskich treningach w hiszpańskim Sierra Nevada chyba liczył Pan na więcej?
Oczywiście, że tak, ale konkurencja była po prostu niewiarygodna. Muszę się przyznać, że zaskoczyła nie tylko mnie, ale całą naszą reprezentację. Świat bardzo poszedł w górę.

A my się zatrzymaliśmy?
Może trochę. Musimy po prostu więcej trenować.

W sumie prosta recepta, ale przecież tyle miesięcy treningów i wyrzeczeń poszło na marne.
No właśnie. Może jednak za mało trenowałem... Ale nie chce rozpamiętywać tego, co stało się w Chinach. Najważniejsze jest to, żeby wyciągnąć z tego wnioski i walczyć dalej. Nawet nie myślę się załamywać. Wiem dobrze, że taki jest sport. W ogóle występ wszystkich polskich pływaków będzie lekcją na przyszłość. Trzeba przeanalizować, jakie błędy zostały popełnione nie tylko w ostatnim roku przygotowań, ale przez 4 lata, od poprzednich igrzysk.

A Pan dostrzega już jakieś błędy?
Nie zastanawiałem się nad tym specjalnie. Zdaje mi się jednak, że chyba zbyt słabo wierzyliśmy w siebie. Sportowiec musi przecież zawsze mierzyć w najwyższe cele. Jeśli będzie się ograniczał do małych rzeczy, to nic nie zdobędzie. Całą kadrę na pewno stać na dużo więcej.

Ma Pan 21 lat i jeszcze wiele startów przed sobą.

Już teraz myślę o następnych igrzyskach w Londynie. Mnie igrzyska w Pekinie pozytywnie nakręciły do treningów i mam nadzieję, że to nie przejdzie. Nie jestem jakoś bardzo zdenerwowany po tym, co się stało w Chinach. Staram się motywować pozytywnie. Mam nadzieję, że chęci do treningów nie zabraknie. Pojawiają się chwile zwątpienia, ale mam w głowie cel i myślę, że będzie w niej cały czas. To oczywiście medal olimpijski.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się