Menu Region

Wojciech Rogacin: Krok do bezpieczeństwa

Wojciech Rogacin: Krok do bezpieczeństwa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

zca redaktora naczelnego "Polski"

Prześlij Drukuj
To historyczny dzień wolnej Polski. Dzisiejsza uroczystość podpisania umowy o budowie tarczy antyrakietowej zwiększa bezpieczeństwo naszego kraju. Dlatego, że ściślej wiąże nas z sojusznikami z Waszyngtonu i NATO.
Wpisuje się też w ciąg wielkich wydarzeń ostatniego dwudziestolecia: wycofania wojsk rosyjskich z Polski w 1993 r., wstąpienia naszego kraju do NATO w 1999 i do Unii Europejskiej w 2004r.

Jak pisze obok Guy Sorman, dzięki tarczy zwiększa się także znaczenie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Między innymi dlatego, że stajemy się mocnym ogniwem systemu światowego bezpieczeństwa.

Jednak oprócz takich głosów pojawiają się też opinie, że tarcza może tylko prowokować irytację Rosji, a w efekcie stworzy zagrożenie dla Polski. Na to odpowiedź jest jedna: na tarczy nie można poprzestać.

Jeśli chcemy, by żaden inny kraj nie podzielił losu Gruzji, potrzebne są nie tylko deklaracje - nawet słuszne, jakie padły podczas wczorajszego szczytu NATO w Brukseli - ale przede wszystkim ściślejsza współpraca wszystkich krajów NATO. Tylko wtedy nasz kraj, i cała Europa, może być bezpieczniejszy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się