Menu Region

Rosjanie zamierzają do piątku wycofać wojska z Gruzji

Rosjanie zamierzają do piątku wycofać wojska z Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosja zamierza do piątku wycofać swoje wojska z Gruzji na pozycje ustalone porozumienia, przygotowanym przez Francję. Zapewnił o tym prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew, który rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji, Nicolasem Sarkozym.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział wcześniej, że wycofanie wojsk z Gruzji zajmie "dosłownie 3-4 dni". Zdaniem Ławrowa, wycofanie wojsk będzie uzależnione od tego, jak efektywnie Gruzja wypełni zobowiązanie do wycofania swoich wojsk na miejsca stałej dyslokacji i jak tworzone będą miejsca dla stacjonowania sił pokojowych w strefie bezpieczeństwa.

Komentując stanowisko NATO wobec konfliktu w Osetii Południowej Ławrow powiedział, że to nie państwa Sojuszu podpowiadają prezydentowi Gruzji, jakie ma podejmować działania, aby odpowiadać standardom NATO. Zdaniem rosyjskiego ministra, to Micheil Saakaszwili "dyktuje rozwiniętym demokracjom - członkom NATO - co one mają robić, aby zadowolić jego ambicje".

Przedstawiciel rosyjskiego MSZ Andrej Niestierenko oświadczył, że Moskwa z zadowoleniem wita decyzje OBWE odnośnie zwiększenia wojskowych obserwatorów jej misji w Gruzji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się