Menu Region

NATO na razie nie chce współpracować z Rosją

NATO na razie nie chce współpracować z Rosją

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nie będzie współpracy NATO - Rosja, dopóki Moskwa nie wycofa swoich wojsk z okupowanych terenów Gruzji. To reakcja ministrów spraw zagranicznych Sojuszu na sytuację na Kaukazie.
Szefowie dyplomacji krajów członkowskich, którzy spotkali się w Brukseli, zdecydowali też o wsparciu władz w Tbilisi i ustanowieniu komisji NATO - Gruzja. Ministrowie spraw zagranicznych potępili Rosję za inwazję na Kaukazie i łamanie międzynarodowych zobowiązań. "Współpraca Sojuszu z Moskwą nie może być obecnie kontynuowana, nie będzie też na razie spotkań w ramach Rady NATO - Rosja" - poinformował sekretarz generalny Jaap de Hoop Scheffer.

Natomiast władzom w Tbilisi Sojusz zaoferował współpracę w ramach nowo powołanej komisji NATO - Gruzja. Ponadto, już niedługo w rejon konfliktu zostaną wysłani eksperci, by ocenić zniszczenia i zdecydować o ewentualnej pomocy. Padły też zapewnienia, że Gruzja będzie pewnego dnia członkiem Sojuszu. W kuluarach mówi się jednak, że ten konflikt z pewnością rządu w Tbilisi do NATO nie zbliża. W grudniu okaże się, czy Gruzja otrzyma plan działań na rzecz członkostwa w Sojuszu. NATO-wscy dyplomaci wątpią, że tak się stanie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się