Menu Region

Co z pogotowiem strajkowym ZNP?

Co z pogotowiem strajkowym ZNP?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu władz Związku Nauczycielstwa Polskiego ma zapaść decyzja o ewentualnym ogłoszeniu pogotowia protestacyjnego od 1 września, czyli od nowego roku szkolnego.
Jak podkreśla prezes ZNP Sławomir Broniarz, jego związek domaga się od resortu edukacji ustępstw w kwestii emerytur i wynagrodzeń dla nauczycieli. Broniarz uważa, że nauczyciele ucierpią finansowo na nowych rozwiązaniach proponowanych przez MEN. Chodzi m.in. o propozycję zwiększenia nauczycielskiego pensum o cztery godziny. Szef ZNP podkreśla, że zapowiadane przez rząd 10-procentowe podwyżki są pozorne, bo w wskutek zwiększenia czasu pracy, nauczyciele będą zarabiali mniej.

Na posiedzenie władz ZNP zostali zaproszeni: szef doradców społecznych premiera Michał Boni, wiceminister edukacji Krystyna Szumial oraz przedstawiciele resortów pracy i finansów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się