Menu Region

Gdy mamusią zostaje mała dziewczynka...

Gdy mamusią zostaje mała dziewczynka...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

4Komentarze Prześlij Drukuj
Gdy mamusią zostaje mała dziewczynka... Gdy mamusią zostaje mała dziewczynka...

(© MARCIN OLIVA SOTO )

Nierzadko mają mniej niż 14 lat. Uprawiają seks na przerwach, podczas szkolnych dyskotek. Nie wiedzą wiele o antykoncepcji, niektóre nie mają o niej wręcz zielonego pojęcia - pisze Joanna Barczykowska.
Zuza ma 15 lat i dwa tygodnie temu urodziła córeczkę w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi. W połowie grudnia mamą została 14-letnia Ania. Wiosną przyjdzie na świat dziecko 12-letniej Kasi z Piotrkowa Trybunalskiego. Do Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Wychowawczego w Łodzi zgłosiło się ostatnio kilka bardzo młodych matek, najmłodsza miała zaledwie 11 lat. Rodzice, lekarze i nauczyciele są wstrząśnięci, bo ciąże u nieletnich zdarzają się coraz częściej.

Prezent na 12. urodzinyByły młode, zdrowe i miały całe życie przed sobą. Plany, marzenia i dużo czasu, by je zrealizować. W jednej chwili wszystko się zawaliło.

Zobacz także: Krwawy zamach zakończony banicją


Piotrków Trybunalski aż huczy od plotek. 12-letnia uczennica za dwa miesiące zostanie mamą. Ojcem dziecka jest kolega dziewczynki, 14-letni uczeń gimnazjum. Sprawą zajęły się już piotrkowski sąd i prokuratura.

Kasia sprawiała kłopoty wychowawcze, nie była pilną uczennicą. Wagarowała. Zdarzyło jej się przynieść do szkoły alkohol. W dzienniku w rubryce z jej nazwiskiem widnieją jedynki, dwójki i trójki. Nauczycielki widywały ją całującą się na ulicy z chłopakiem. Z utrzymaniem dziewczyny w ryzach nie radziła sobie ani rodzina, ani szkoła.

Kasia jest drobną, niepozorną dziewczynką. Patrząc na nią, trudno uwierzyć, że jest w siódmym miesiącu ciąży.

- Kłopoty z Kasią mieliśmy od dawna, dziewczynka ma dominującą osobowość i wyzywający sposób bycia - mówi dyrektor szkoły, do której chodzi Kasia.

Matka Kasi przychodziła do szkoły na każde wezwanie nauczycieli. Pod koniec listopada przyszła sama. Wyznała nauczycielom, że właśnie odkryła z przerażeniem, że Kasia jest w ciąży.

- Była roztrzęsiona. To zwyczajna, porządna rodzina - mówią nauczyciele Kasi. Uzgodnili wspólnie, że dziewczynka przejdzie na nauczanie indywidualne.

O 14-letnim ojcu dziecka Kasi wiadomo tylko tyle, że uczy się w jednym z piotrkowskich gimnazjów. Kasia została jego sympatią w wakacje. Za seks z 12-latką chłopak stanie przed sądem rodzinnym. Pracownicy piotrkowskiego sądu, do którego trafiło zawiadomienie, nie kryją, że sprawa zrobiła na nich ogromne wrażenie.

- Chcemy ustalić, jak doszło do takiej sytuacji i czy w grę mogą wchodzić zaniedbania rodzicielskie - mówi sędzia Jacek Gasiński, wiceprezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.
1 3 »
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To skomplikowany temat a zarazem b. prosty do rozwiązania !

+76 / -91

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

realista (gość)  •

To min. wpływ psychologów i wcześniejsze zaniedbania w wychowaniu samych rodziców tych młodych mam do tego dodajmy bezstresowe wychowanie , a do tego jeszcze dodajmy inne elementy jak np. zatracenie osiągnięcia swoich celów i zasada e jakoś tam będzie tymczasem to tak nie działa a patologia się pogłębia i rozrasta bo to że rodzina jest wbrew pozorom normalna wcale tak naprawdę o tym tak nie świadczy wystarczy aby sama była niewydolna wychowawczo by nie potrafiła wskazać prawidłowych wzorców i na skutki długo czekać nie trzeba !. No i wszech obecna pornografia , na którą już nikt nie reaguje do tego jakieś tam dopalacze z którymi też sobie nikt nie radzi no i kościół który zamiast wspomagać w takich min. sprawach zajmuje się politykowaniem bo tam czuje kasę !.Więc tak naprawdę to że dzieci rodzą dzieci to składnia wielu przyczyn i błędów popełnianych przez dorosłych tyle że do tych dorosłych to nie dociera że są niewydolni wychowawczo bo są zbyt albo prymitywni albo w pogoni za mamoną zatracają realną rzeczywistość i rodzic potrafi powiedzieć nie no mój syn -córka nie to niemożliwe i proszę mi tu głupot nie opowiadać a życie później weryfikuje takie postępowanie w taki czy inny sposób . A te agencje towarzyskie - gabinety masażu i cholera wie jakie jeszcze nazwy to co nie służą przykładem i tak by można bez końca i długo o przyczynach bo skutki już widzimy i one narastają i narastać będą bo w całym tym bajzlu zawsze jest ktoś kto ma w tym swój interes by tak było jak najdłużej .

odpowiedzi (0)

skomentuj

ciaza

+91 / -77

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Anna (gość)  •

Nie kazde dziecko jest idealne matka czasami nie daje rady,a gdzie pomoc ksiedza szkoly nie mozna tylko krtykwac.

odpowiedzi (0)

skomentuj

matki dziewczynki

+85 / -91

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jon (gość)  •

robią to po lekcjach religii czy przed ?
widać ile warty jest polski katolicyzm

odpowiedzi (0)

skomentuj

To nie jest

+82 / -74

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rem (gość)  •

"...zwyczajna, porządna rodzina..."!
W zwyczajnej porządnej rodzinie, dzieci się nie puszczają.

odpowiedzi (0)

skomentuj