Małachowski wywalczył srebro, Madejczyk w finale rzutu...

Małachowski wywalczył srebro, Madejczyk w finale rzutu oszczepem

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Piotr Małachowski wywalczył srebrny medal w finale olimpijskim rzutu dyskiem. To ósmy medal polskich sportowców w Pekinie. Oszczepniczka Barbara Madejczyk awansowała do finału Igrzysk Olimpijskich rzutu oszczepem posyłając oszczep na odległość 62,81 metrów. Marek Twardowski awansował do półfinału olimpijskiego w kajakach jedynkach na 500 metrów.
Lekkoatletyka - rzut dyskiem: Małachowski wywalczył srebro

Piotr Małachowski zdobył srebrny medal olimpijski w rzucie dyskiem. Zwyciężył Estończyk Gerd Kanter, brąz trafił natomiast do Litwina Virgilijusa Alekny. Polak rzucił w konkursie 67,82 metra. Zwycięzca Gerd Kanter rzucił o jeden metr dalej.

Lekkoatletyka - rzut oszczepem: Madejczyk w finale

Oszczepniczka Barbara Madejczyk awansowała do finału Igrzysk Olimpijskich rzutu oszczepem. Polka już w swojej pierwszej próbie osiągnęła minimum kwalifikacyjne posyłając oszczep na odległość 62,81 metrów.

Do olimpijskiego finału nie awansowała natomiast Urszula Piwnicka. Polka uzyskała w eliminacjach 59,28 metra, co było dopiero ósmym wynikiem jej grupie eliminacyjnej.

Minimum kwalifikacyjne w rzucie oszczepem wynosiło 61,5 metra. Olimpijski finał rzutu oszczepem kobiet odbędzie się pojutrze o godzinie 13.20 naszego czasu.

Lekkoatletyka - 200 metrów: Jeschke odpadła

Marta Jeschke nie awansowała do drugiej rundy biegu na 200 metrów na Igrzyskach Olimpijskich.
Polka w swoim biegu zajęła siódme miejsce, uzyskując czas 23,59 sekundy.

Lekkoatletyka - 110 metrów przez płotki: Noga w półfinale

Artur Noga awansował do półfinału olimpijskiego w biegu na 110 metrów przez płotki. Polak zajął w swoim wyścigu drugie miejsce poprawiając swój rekord życiowy uzyskując czas 13,36 sekund.

Triathlon: Niemiec zdobył złoto

Niemiec Jan Frodeno zdobył złoty medal w triathlonie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrny krążek wywalczył Kanadyjczyk Simon Whitfield, brąz trafił do Nowozelandczyka Bevana Docherty'ego.
Marek Jaskółka nie ukończył wyścigu.

Triathlon to dyscyplina, na którą składają się trzy konkurencje. Zawodnicy najpierw muszą przepłynąć 1,5 kilometra, następnie przejechać 40 kilometrów na rowerze i wreszcie przebiec 10 kilometrów.

Boks: Maszczyk bez medalu

Bokser Łukasz Maszczyk walczący na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w kategorii do 48 kilogramów przegrał walkę ćwierćfinałową z Irlandczykiem Paddy Barnesem.

Tym samym uciekła mu szansa na co najmniej brązowy medal.