Menu Region

Koniec negocjacji ws. tarczy. Jutro podpisanie umowy

Koniec negocjacji ws. tarczy. Jutro podpisanie umowy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agata Kondzińska, Wiktor Świetlik

Prześlij Drukuj
Radosław Sikorski przywiezie dziś do Warszawy sekretarz stanu USA Condoleezzę Rice. Wieczorem zjedzą kolację, a jutro podpiszą umowę o instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce.
Szczegóły przyjazdu amerykańskiej sekretarz stanu dopracowywano od niedzieli. Pojawiły się pogłoski, że pomiędzy Pałacem Prezydenckim a kancelarią premiera znowu doszło do zatargu o to, kto będzie podejmował gościa. W końcu ustalono, że Rice przybędzie do Polski razem z Sikorskim we wtorek wieczorem, prosto ze spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów NATO w Brukseli.

Program wizyty jest ułożony tak, by zadowolić i szefa MSZ, i prezydenta.
Najpierw więc będzie kolacja Rice z Sikorskim, a potem jej śniadanie z prezydentem. Po nim zostanie podpisana umowa o tarczy - jedno z najważniejszych porozumień wojskowych w historii Polski, kończące półtoraroczne negocjacje między Polską a USA. Na koniec Rice zje lunch z premierem.

Środa będzie wielkim dniem nie tylko dla prezydenta, który był bodaj najgorętszym orędownikiem tarczy w Polsce, ale też dla szefa MSZ. Z sondaży wynika, że większość Polaków uważa, że to właśnie Sikorski odegrał kluczową rolę w rozmowach z USA. Wizerunkowi skutecznego negocjatora sprzyja zapewne i popularność Sikorskiego, i jego amerykańskie oraz brytyjskie doświadczenie.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się