Koszykówka. Euroliga: FC Barcelona - PGE Turów 86:67

Rafał Bajko
Mardy Collins zdobył 15 pkt. dla mistrzów Polski w Barcelonie
Mistrzowie Polski walczyli przez trzy kwarty z hiszpańskim potentatem jak równy z równym. Duma Katalonii w ostatniej kwarcie włączyła jakby piąty bieg, dzięki czemu wyraźnie odskoczyła zgorzelczanom. Po trzech kolejkach Euroligi zespół z przygranicznego miasta ma na koncie same porażki.

- Powtarzam to jak mantrę, ale to dla nas kolejna lekcja. W Eurolidze już trzecia. Zupełnie inna. Musimy płacić za te nauki. Nie jestem zadowolony z tego jak zakończyliśmy ten mecz, ale generalnie jestem zadowolony jak graliśmy do 30-35 minuty. Barcelona nie zaskoczyła nas niczym, grała swoją świetną koszykówkę. Mają swój styl i jest to jeden z najlepszych klubów w Europie – mówił po meczu Miodrag Rajković, szkoleniowiec PGE Turowa.

Do składu mistrzów Hiszpanii powrócił już Maciej Lampe. Przed meczem, media w Polsce i Hiszpanii mówiły o rywalizacji na parkiecie Lampe i Damiana Kuliga. Indywidualnie lepiej wypadł ten drugi, ale to Lampe cieszył się ze zwycięstwa.

- Trener mówi mi, że gdy mam pozycję, muszę rzucać, kończyć akcje, bo to są moje zadania na parkiecie – powiedział Kulig.

Swój debiut w barwach PGE Turowa zaliczył Chris Wright. Amerykanin odbył z drużyną zaledwie kilka treningów. W meczu nie zdobył punktów. Turów w Barcelonie musiał radzić sobie m.in. bez kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego, który leczy uraz kolana oraz Mateusza Kostrzewskiego.

Przed PGE Turowem jeszcze sześć spotkań do rozegrania. Najbliższe już 6 listopada przeciwko mistrzom Niemiec FC Bayernowi Monachium. Mecz ten odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

III kolejka Euroligi - grupa C
FC Barcelona - PGE Turów Zgorzelec 86:67 (23:21, 26:16, 23:18, 14:12)

Barcelona: Doellman 20 (2x3), Thomas 16, Tomić 10, Huertas 6 (2), Oleson 6 (1) - Abrines 10 (3), Lampe 8, Pleiss 4, Nachbar 2, Hezonja 3, Satoransky 1, Hakanson.
PGE Turów: Collins 15 (1x3), Chyliński 7 (1), Taylor 3, Żigeranović 2, Dylewicz 2 - Kulig 19 (3), Nikolić 9, Moldoveanu 5 (1), Jaramaz 5 (1), Wright.

Pozostałe wyniki III kolejki: Panathinaikos Ateny - Fenerbahce Stambuł 91:73 (31:19, 28:17, 23:21, 9:16), Bayern Monachium - Emporio Armani Mediolan 74:81 (21:25, 22:18, 16:13, 15:25).

1. FC Barcelona 3 6 247-211
2. Panathinaikos Ateny 3 5 250-231
3. Fenerbahce Stambuł 3 5 241-241
4. Bayern Monachium 3 4 236-239
5. Emporio Armani 3 4 218-229
6. PGE Turów 3 3 220-261