Menu Region

Bilans strat po przejściu trąby powietrznej na Śląsku

Bilans strat po przejściu trąby powietrznej na Śląsku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na Śląsku straty po piątkowej trąbie powietrznej oszacowano na ponad 20 milionów złotych. Jak wynika z pierwszych oficjalnych danych przekazanych przez poszkodowane gminy, zniszczonych zostało 360 budynków mieszkalnych, 9 z nich nie nadaje się już do odbudowy, a wiatr zerwał 212 dachów.
W całym regionie poszkodowanych zostało 457 rodzin. Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zwrócił się do MSWiA o dodatkową transzę pieniędzy w wysokości prawie 11 milionów złotych - poinformowała jego rzeczniczka Marta Malik. Pieniądze mają być przeznaczone przede wszystkim na odbudowę zniszczonych obiektów. Uruchomiono także specjalny numer konta, na który można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych. Dostępny on będzie na stronie internetowej Radia Katowice www.radio.katowice.pl.

Wojewoda śląski już dziś uruchomił 5 milionów złotych na pomoc dla poszkodowanych. Pomoc zaoferował także marszałek województwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się