Menu Region

Litwa: Pogróżki Rosji są nie do przyjęcia

Litwa: Pogróżki Rosji są nie do przyjęcia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze Litwy uważają, że Rosja próbuje wywierać presję na suwerenne państwa, w których chciałaby zachować swoje wpływy. Litewski MSZ odpowiedział na prasowe doniesienia na temat rosyjskich planów uzbrojenia łodzi podwodnych, krążowników i samolotów w Obwodzie Kaliningradzkim w broń jądrową i skierowania ją na Polskę i Czechy.
Brytyjski dziennik "The Times" napisał, że taki manewr byłby odpowiedzią na instalację elementów tarczy antyrakietowej w tych dwóch krajach. Polska ma podpisać umowę w sprawie instalacji tarczy w środę. Władze w Pradze analogiczną umowę podpisały na początku lipca.

- Takie pogróżki ze strony Rosji są absolutnie nie do przyjęcia - oświadcza litewski MSZ. i dodaje, że Rosja realizuje imperialną politykę, czego wyraźny przykład widać w Gruzji. Brytyjski dziennik powoływał się na źródła wojskowe w rosyjskiej armii. Informator "The Timesa" mówił, że Flota Bałtycka w ostatnich latach była niedoinwestowana. Dzięki planowanym manewrom ma się to zmienić - dodał.

Gazeta przypominała, że Rosja od czasów Zimnej Wojny nie umieszczała broni jądrowej na swoich okrętach i samolotach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się