Studenci szukają mieszkań. Najdrożej w Warszawie

  Studenci szukają mieszkań. Najdrożej w Warszawie

  Artur Osak

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Z miesięcznym wydatkiem od ok. 890 złotych za kawalerkę w Olsztynie czy Bydgoszczy, do blisko 4 tys. zł za 3-pokojowy lokal w Warszawie muszą się liczyć studenci, którzy chcą wynająć mieszkanie. Niebawem ceny mogą być jeszcze wyższe, gdy żacy będą wracać z wakacji.
  Studenci szukają mieszkań. Najdrożej w Warszawie

  ©Fotolia.com

  Miesiące wakacyjne to tradycyjnie miesiące wzmożonego ruchu na rynku najmu mieszkań. Studenci, którzy rozpoczynają studia w październiku, już teraz powinni mieć zapewnioną stancję na okres roku akademickiego. To już ostatni moment, aby znaleźć mieszkanie w dobrej lokalizacji i cenie. Jednak kulminacja poszukiwań następuje w ostatnich tygodniach września, gdy studenci kończą okres wypoczynku.

  Idealne mieszkanie studenckie to takie, które jest blisko uczelni, centrum miasta, studenckich klubów i ciekawych rozrywek. Najlepiej, kiedy opłaty za takie lokum nie przekraczają ustalonego budżetu i studenckiego portfela.

  Czytaj także: 30 000 zł do wygrania w konkursie dom.gratka.pl

  Obecnie na rynku wynajmu w Polsce najmniej jest mieszkań o metrażu do 35 m kw. - stanowią obecnie 12 proc. całego rynku. 22 proc. stanowią mieszkania o powierzchni 35 - 50 m kw. 30 proc. oferty mieszkań na wynajem stanowią te z metrażem 50 - 75 m kw., a najwięcej jest lokali największych - 36 proc.* Jednocześnie ta ostatnia kategoria mieszkań jest najmniej poszukiwaną.

  W tabeli poniżej przedstawiono średnie ceny mieszkań oferowanych w sierpniu 2014 r. do najmu w miastach wojewódzkich w Polsce. Najdroższym miastem pod tym względem pozostaje Warszawa, gdzie za najem kawalerki trzeba będzie zapłacić około 1800 złotych, za mieszkanie dwupokojowe trzeba zapłacić 2500 złotych, a za mieszkanie trzypokojowe blisko 3900 złotych.  1 »

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama