Menu Region

Sytuacja w Gruzji. Co robią Rosjanie?

Sytuacja w Gruzji. Co robią Rosjanie?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosyjskie wojska rozpoczęły wycofywanie się z Gruzji - informuje dowództwo rosyjskiej armii. Media donoszą jednak, że to nieprawda i że żołnierze nie tylko zdobywają nowe tereny, ale też umacniają się w miejscach zdobytych wcześniej.
Zarówno amerykańscy i francuscy dyplomaci mówią wprost, że Rosja ignoruje rozejm i nie dotrzymuje słowa.

Rosyjskie wojska miały opuścić Gruzję zaraz po podpisaniu rozejmu przez prezydentów Gruzji i Rosji. Mimo, że Micheil Saakaszwili złożył podpis na dokumencie dwa dni temu, a Dmitrij Miedwiediew zrobił to wczoraj, żołnierze nie tylko nie wycofali się, ale prawdopodobnie jest ich coraz więcej.


Rosjanie wciąż zajmują miasto Gori i blokują wjazd od strony Tbilisi. Rozmieścili też żołnierzy wokół miasta Senaki i tym samym odcięli dojazd do portu Poti i Abchazji.

Najprawdopodobniej również siły rosyjskie stoją za wysadzeniem w powietrze mostu kolejowego w Kaspi, czego efektem jest paraliż ruchu pociągów w kraju. Świadkowie informują, że Rosjanie w wielu miejscach wyryli okopy, kontrolują też samochody, które usiłują przedostać się na zachód kraju.

Według strony gruzińskiej, partyzanci z Abchazji przejęli kontrolę nad 13 wioskami na zachodzie Gruzji oraz znajdującą się tam elektrownią.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się