Menu Region

Francuzi przygotowują się do wizyty papieża

Francuzi przygotowują się do wizyty papieża

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Francuskie sanktuarium maryjne w Lourdes przygotowuje się do wrześniowej wizyty papieża Benedykta XVI. Już teraz organizowana jest zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów pobytu Ojca Świętego.
Jacques Perrier, biskup Tarbes i Lourdes, uważa, że na nabożeństwie papieskim, które odbędzie się 14 września, obecnych będzie 200 tysięcy wiernych.

Pobyt Benedykta XVI w Lourdes będzie stanowił najdłuższy etap jego wizyty we Francji. Przybędzie tu także ze względu na przypadającą w tym roku 150. rocznicę objawień Matki Boskiej w tym miejscu, które stało się następnie jednym z najważnieszych celów pielgrzymek dla katolików z całego świata.

Papież spędzi w Lourdes dwie noce. W niedzielę 14 września odprawi nabożeństwo na łące położonej niedaleko słynnej groty Massabielle. W poniedziałek tuż przed odlotem do Watykanu odbędzie się msza dla chorych.

Miejscowa diecezja szacuje koszt pobytu Benedykta XVI w Lourdes na milion 800 tysięcy euro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się