Menu Region

Rosyjskie media o tarczy antyrakietowej

Rosyjskie media o tarczy antyrakietowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosyjskie media twierdzą, że Waszyngton zgodził się na polskie żądania w kwestii instalacji elementów tarczy antyrakietowej pod wpływem wydarzeń na Kaukazie. Gazety zwracają uwagę, że rosyjskie rakiety mogą zostać wycelowane w amerykańską bazę w Polsce.
"Stany Zjednoczone naszpikują Polskę swoimi rakietami" pisze "Komsomolskaja Prawda". Gazeta zwraca uwagę, że podpisanie polsko-amerykańskiego porozumienia w sprawie tarczy powiązano z antyrosyjską kampanią, rozpętaną w związku z wydarzeniami na Kaukazie.

Admirał Wiaczesław Popow, były dowódca rosyjskiej Floty Północnej powiedział dziennikowi, że amerykańska tarcza będzie oczywistym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Rosji. Jego zdaniem Moskwa musi na to zareagować.

Według rozmówcy gazety, Sztab Generalny rosyjskiej armii w najbliższym czasie uwzględni nowe obiekty na liście swych potencjalnych celów. Admirał zwrócił uwagę, że każdy system antyrakietowy staje się celem uderzeń drugiej strony i każde działania zbrojne rozpoczynają się od zniszczenia systemu obrony powietrznej przeciwnika.

Gazeta "Kommiersant" pisze, że sukcesowi negocjacji w sprawie tarczy pomogły wydarzenia na Kaukazie -"Warszawa przekonała Waszyngton o konieczności obrony Polski przed możliwą agresją rosyjską". Dziennik zwraca uwagę, że sposób prowadzenia negocjacji z Waszyngtonem był przyczyną sporów między czołowymi polskimi politykami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się