Menu Region

Aleksander Szczygło o armii

Aleksander Szczygło o armii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł PiS Aleksander Szczygło obawia się, że rząd nie zdąży z profesjonalizacją armii w zaplanowanym terminie.
Gość "Sygnałów Dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że nie sposób jest tego dokonać w ciągu półtora roku.

Były minister obrony narodowej wśród elementów składowych polskiej armii, które należy wzmocnić wymienił obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową oraz marynarkę wojenną.

Dodał, że w ciągu najbliższych ośmiu-piętnastu lat należy zrealizować tak zwany program czołgowy polegający na modernizacji polskich wojsk pancernych.

Aleksander Szczygło zaznaczył przy tym, że finansowanie unowocześniania armii powinno być realizowane w ramach planów rządowych, gdyż środki Ministerstwa Obrony Narodowej, nawet przy zwiększającym się budżecie resortu, będą niewystarczające.

Wiceszef Komisji Obrony Narodowej odniósł się również do parafowania przez rządy Polski i Stanów Zjednoczonych umowy o instalacji elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w naszym kraju. Zdaniem Aleksandra Szczygły podpisanie tego porozumienia jest jedną z najważniejszych decyzji w dziedzinie obronności Polski ostatnich lat, a najważniejszą od wstąpienia naszego kraju do NATO. Zdaniem posła PiS decyzja ta spowoduje wzrost bezpieczeństwa Polski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się