Menu Region

Trąba powietrzna zabiła dwie osoby

Trąba powietrzna zabiła dwie osoby

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

TVN24, IAR, rb

Prześlij Drukuj
Dwie osoby zginęły w wyniku nawałnic, które po południu przeszły nad woj. śląskim, opolskim i łódzkim. Prześlijcie nam swoje zdjęcia trąby powietrznej na: internet@polskapresse.pl
Dwie osoby zginęły w wyniku nawałnic, które po południu przeszły nad woj. śląskim, opolskim i łódzkim. Śmierć jednej z nich spowodowała trąba powietrzna, druga - zginęła wskutek porażenia prądem. W woj. opolskim trąba powietrzna dokonała spustoszeń na autostradzie A4. Aktualny bilans to zniszczenia na dwóch kilometrach autostrady, wypadki i powalone drzewa. Teraz wichury kierują się na północny wschód Polski.


- Skala zniszczeń jest ogromna - mówi Paweł Frątczak, rzecznik straży pożarnej. - Trąba pochłonęła dwie ofiary śmiertelne, dziesiątki osób jest rannych - dodaje.

W wyniku przejścia trąby powietrznej zginęła jedna osoba w miejscowości Kalina w powiecie lublinieckim. Szczegóły tego wypadku nie są jeszcze znane. Dwie inne osoby zostały ranne.

Nawałnice wyrządziły poważne szkody w co najmniej kilku wioskach, przede wszystkim w powiecie lublinieckim.

Gwałtowne burze i trąba powietrzna prawdopodobnie przyczyniły się też do wypadku autobusu na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Łęg k. Częstochowy. Wiatr zepchnął autobus do rowu. Rannych zostało 15 osób. Przejazd tą trasą jest utrudniony.

Trąba na autostradzie


Trąba powietrzna na A4 w woj. opolskim spustoszyła wszystko, co stało na drodze. - Sytuacja zmieniała się z minuty na minutę - mówili strażacy.

Autostrada jest nieprzejezdna, ponieważ doszło do kilku wypadków - mówi Paweł Frątczak, rzecznik straży pożarnej. - Trąba przeszła nad odcinku autostrady A4 między 274 a 276 kilometrem - mówi Frątczak. - Wiatr łamał maszty oświetleniowe przy autostradzie, przewracał TIR-y, uszkodził też budynki w 3 miejscowościach w okolicach Strzelec Opolskich - powiedział dyżurny straży pożarnej, kpt. Jerzy Libera.

Karambole i ranni

W wyniku wichury na autostradzie doszło do karamboli, w których ucierpiały osoby podróżujące samochodami. - Na pewno wiemy o kilku osobach przewiezionych do szpitala, autostrada jest nieprzejezdna w obu kierunkach, kierujemy ruch objazdami - zaznaczył dyżurny policji, podinsp. Wojciech Krzeszowski. Straż pożarna ma problem z dotarciem na miejsce wypadków, ponieważ drogę tarasują powalone drzewa.

Podróżujący w stronę Wrocławia są kierowani na węźle Nogowczyce na Strzelce Opolskie drogą krajową nr 94, jadący do Katowic zjeżdżają z A4 na węźle Gogolin i są kierowani na drogę krajową 45 w kierunku Gliwic.

Na razie trudno określić, ile osób ucierpiało i jak wielkie są straty. Jak zaznaczył Frątczak, pracy jest na wiele godzin, a nawet dni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się