Menu Region

Amerykanie pomogą nam w razie kryzysu energetycznego

Amerykanie pomogą nam w razie kryzysu energetycznego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W parafowanej wczoraj umowie o tarczy antyrakietowej jest zapis, że strona amerykańska pomoże Polsce nie tylko w wypadku agresji militarnej, ale także w razie kryzysu energetycznego. Do takiej informacji dotarła TVPinfo.
Wiceszef MSZ Ryszard Sznepf wyjaśnił, że strony - amerykańska i polska zobowiązują się do ścisłej współpracy na wypadek zagrożenia ze strony trzeciej - militarnego i innego rodzaju. Jego zdaniem otwiera nam to furtkę do zwrócenia się z prośbą o pomoc także w razie kryzysu energetycznego.

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer oraz główny amerykański negocjator w sprawie tarczy John Rood, parafowali umowę w sprawie budowy w Polsce elementów tarczy antyrakietowej.
Po parafowaniu umowy, minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski powiedział, że w negocjacjach w sprawie tarczy, strona polska uzyskała to na czym najbardziej jej zależało. Chodzi o polityczną deklarację o wspólnym reagowaniu na zagrożenia wojskowe i nie wojskowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się