Menu Region

Tomasz Majewski zdobył złoty medal w pchnięciu kulą

Tomasz Majewski zdobył złoty medal w pchnięciu kulą

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Tomasz Majewski zdobył złoty medal w pchnięciu kulą na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. To drugi polski medal na tych igrzyskach. Dwie godziny temu srebro zdobyli polscy szpadziści.
Tomasz Majewski uzyskał wynik 21,51 metrów, dzięki czemu poprawił ustalony rano w półfinale rekord życiowy aż o 47 centymetrów. Poranny rekord Majewski pobił już wcześniej - w trzecim podejściu w finale rzucił 21,21 metrów.

Drugie miejsce zajął Amerykanin Christian Cantwell, który uzyskał odległość 21,09 metrów. Ostatnie miejsce na podium zajął Białorusin Andriej Michniewicz z wynikiem 21,05 metrów.


W pierwszej serii Majewski pchnął kulę na odległość 20,80 metra i przewodził stawce. W kolejnej serii wyprzedzili go Białorusin i Kanadyjczyk Andrej Michniewicz i Kanadyjczyk Dylan Armstrong, ale w trzeciej próbie Polak uzyskał świetną odległość 21,21 metra, bijąc rekord życiowy aż o 17 centymetrów, i ponownie objął prowadzenie. W kolejnej, fantastycznej czwartej serii pobił swój rekord o następnych 30 centymetrów. Wynikiem 21,51 zdeklasował rywali, którzy nie potrafili już nawiązać walki. W piątej serii Tomasz Majewski znów rzucił znakomicie, ale próbę spalił. W szóstej serii rzucał już jako mistrz olimpijski.

Nadzieje na medal Tomasza Majewskiego rozbudziły jego świetne starty na zawodach poprzedzających igrzyska olimpijskie. Po porannych eliminacjach, które wygrał, rzucając 21,04 metra, zaczął być wymieniany jako pretendent do medalu.

Dziś nawiązał do sukcesów Władysława Komara i jego złotego medalu olimpijskiego z Monachium w 1972 roku. Uzyskał wynik lepszy od legendy polskiej lekkoatletyki o 33 centymetry. Tymczasem jeszcze dziś, przed eliminacjami, rekord życiowy Majewskiego wynosił ...21,97 metra.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się