Menu Region

NATO i UE o tarczy

NATO i UE o tarczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sojusz Północnoatlantycki przyjął do wiadomości porozumienie dotyczące rozmieszczenia w naszym kraju elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej. Komisja Europejska sprawy nie komentuje. Umowa Polski ze Stanami Zjednoczonymi została parafowana wczoraj wieczorem.
Rzeczniczka NATO Carmen Romero przypomniała w rozmowie z Polskim Radiem, że Sojusz poparł plany budowy amerykańskiej tarczy, uznając realne zagrożenie atakiem rakietowym. Takie stanowisko kraje członkowskie przyjęły na kwietniowym szczycie NATO w Bukareszcie.

W przyszłości amerykańska tarcza ma być elementem systemu obronnego Sojuszu, a prace nad możliwym, wzajemnym uzupełnianiem się obu systemów już się rozpoczęły. Chodzi o to, by wszystkie kraje członkowskie NATO miały zapewnioną ochronę i to stanowisko Sojuszu w sprawie tarczy nie zmieniło się - dodała rzeczniczka.

Nie będzie natomiast komentarza Komisji Europejskiej. Bruksela w sprawach obronności nie wypowiada się, bo polityka obronna leży wyłącznie w gestii krajów Wspólnoty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się