Pierwszy medal dla Polaków: Szpadziści zdobyli srebro

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Polscy szpadziści zdobyli pierwszy - srebrny medal olimpijski.
Polscy szpadziści zdobyli srebrny medal olimpijski. To pierwszy krążek naszej reprezentacji na igrzyskach w Pekinie.

W finale nasi szpadziści w składzie: Radosław Zawrotniak, Tomasz Motyka, Robert Andrzejuk przegrali z Francuzami 29:45. Brązowy medal zdobyli Włosi, którzy pokonali Chińczyków.

Tuż przed finałem trener naszych zawodników Marek Julczewski zdecydował, że nasz Robert Andrzejuk - nasz rezerwowy zawodnik - zastąpi Adama Wierciocha.

Dotychczas w Pekinie polscy szermierze w większości rozczarowywali. Najlepsze poza szpadzistami, 6. miejsce zajęła dotąd drużyna szablistek. Indywidualnie najlepiej spisał się jeden z dzisiejszych srebrnych medalistów - Radosław Zawrotniak - który zajął 7. pozycję.

Jutro o medal walczy drużyna florecistek.