Polscy wioślarze awansowali do niedzielnego finału

Aktualności

IAR

Polscy wioślarze awansowali do finału igrzysk olimpijskich w Pekinie. Tymczasem Agnieszka Stanuch zajęła 5. miejsce w finale olimpijskim w kajakarstwie górskim w kategorii K1. Złoty medal zdobyła w tej konkurencji Słowaczka Elena Kaliska.
Wioślarstwo: Czwórka wagi lekkiej w finale

Polscy wioślarze awansowali do finału igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polska czwórka wagi lekkiej bez sternika zwyciężyła w półfinale, osiągając rezultat 6:06:60 i awansowała tym samym do finału A.

Polska osada w składzie: Łukasz Pawłowski, Bartłomiej Pawelczak, Miłosz Bernatajtys i Paweł Rańda wyprzedziła Kanadyjczyków i Holendrów.

Finał jest planowany na niedzielę, na godz. 10:10.

Polska wioślarska czwórka podwójna awansowała do finału Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Polacy wygrali półfinałowy wyścig z rezultatem 5:51.29.

Polska osada w składzie Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol wyprzedziła Australijczyków i Niemców.
Finał planowany jest na niedzielę, na godz. 10:50.

Kajakarstwo górskie: Stanuch piąta

Agnieszka Stanuch zajęła 5. miejsce w finale olimpijskim w kajakarstwie górskim w kategorii K1. Złoty medal zdobyła Słowaczka Elena Kaliska, srebrny Australijka Jacqueline Lawrence, a brązowy Austriaczka Violetta Oblinger Peters.

Po przejeździe pófinałowym Polka była na 9. pozycji. Drugi, bardzo dobry przejazd naszej zawodniczki, dał jej awans aż o 4 pozycje.

Kajakarze górscy zakończyli już rywalizację na pekińskich igrzyskach olimpijskich. Spośród polskich zawodników najlepiej spisała się właśnie Agnieszka Stanuch.

Pchnięcie kulą: Majewski w ścisłym finale

Tomasz Majewski wszedł do ścisłego olimpijskiego finału pchnięcia kulą. Polak po trzech seriach konkursu prowadzi z rewelacyjnej wynikiem 21,21 metra, co jest jego nowym rekordem życiowym. Majewski ma przewagę 16 centymetrów nad drugim w stawce Białorusinem Andrejem ichniewiczem - 21,05 metra.

Z rywalizacji nieoczekiwanie odpadł dwukrotny srebrny medalista olimpijski i były mistrz świata, Amerykanin Adam Nelson, który spalił wszystkie trzy próby.

Pływanie: Polacy bez powodzenia

Polska pływaczka Agata Korc, startująca na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, nie awansowała do półfinału igrzysk w Pekinie.

Polka przepłynęła swój dystans w czasie 25,14 i zajęła 7. miejsce. Łącznie w eliminacjach Polka zajęła 17. pozycję. Do półfinału awansowało 16 pływaczek.