Menu Region

Rosyjskie media z humorem o tarczy

Rosyjskie media z humorem o tarczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Rosyjskie media informują o wynikach polsko-amerykańskich rozmów w sprawie tarczy antyrakietowej. Pierwsze komentarze są umiarkowanie krytyczne, a czasami humorystyczne.
Gazeta "Kommiersant" pisze, że sukcesowi rozmów w sprawie tarczy pomogły niedawne wydarzenia w Osetii Południowej i Gruzji. Dziennik podkreśla, że Warszawa przekonała Waszyngton o konieczności ochrony Polski przed możliwością rosyjskiej agresji. "Kommiersant" zwraca uwagę, że ostateczna decyzja o rozmieszczeniu na północnym-zachodzie Polski dziesięciu rakiet przechwytujących powinna zapaść do zaplanowanych na jesień wyborów prezydenckich w USA.


Z kolei portal internetowy NEWS.ru cytuje przewodniczącego Komisji do Spraw Międzynarodowych Dumy, który powiedział, że polsko-amerykańskie porozumienie "nie służy stabilności w Europie i na świecie". Zdaniem rosyjskiego polityka, nadal nie ma dowodów na to, że Iran czy inne państwa uważane za groźne przez Waszyngton stanowią niebezpieczeństwo dla Stanów Zjednoczonych czy Europy.

Telewizja Wiesti-24 w dość humorystyczny sposób opisała konsultacje w sprawie tarczy. "Polska jak uparta dziewica długo się opierała. Ponad rok domagała się posagu w zamian za oficjalną zgodę. Były tajne spotkania i rozmowy przy świecach. Kilka miesięcy temu kandydat do ożenku niemal jej nie zdradził. Pojawiły się słuchy, że Waszyngton chce zrobić propozycję Litwie. Ale okazało się, że stary przyjaciel lepszy jest od dwóch nowych. Po wielu rozmowach i konsultacjach, zawieszaniu i wznawianiu spotkań premier Donald Tusk powiedział, że jest zgoda. Wymęczona decyzja o weselu została podjęta" - padło w telewizji Wiesti-24.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

rosyjskie media z humorem o tarczy

+7 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zywy człowiek (gość)  •

moja Ojczyzna znów została PROSTYTUTKA-tym razem amerykańską.Jesli Ruscy się wkur...ą to i tak nas zamienią w pył i tak a amerykańskie świnie nawet o nas nie będą pamiętac.Niebawem pewno zniosą vizy bo gospodarka im na ryj pada. MIAłEM PLAN OTWORZYC W POLSCE DZIAłALNOSC LECZ NIE ZROBIę TEGO BO NIE ZAMIERZAM BY KASA Z MOICH PODATKóW SZłA NA MACHINE WOJENNA.Ameryka miała żołnierzy w Gruzji i co-ochronili Gruzinów-spierd....i.WSZYSCY WALCZA O POKóJ Aż SIE LEJE KREW!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj