Menu Region

Rosyjskie "siły pokojowe" pozostaną w pełnej gotowości...

Rosyjskie "siły pokojowe" pozostaną w pełnej gotowości bojowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Rosji uważa, że sytuacja w Osetii Południowej nadal jest skomplikowana. Dlatego tak zwany rosyjski kontyngent sił pokojowych pozostanie w pełnej gotowości bojowej.
Prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział, że rosyjski kontyngent ma być czynnikiem powstrzymującym stronę gruzińską i służyć do przezwyciężenia - jak to ujął - następstw katastrofy humanitarnej.

Miedwiediew zapewnił, że rosyjskie władze będą wykorzystywały cały dyplomatyczny arsenał środków w celu uregulowania konfliktu. Jednocześnie dodał, że Moskwa będzie domagać się podpisania uzgodnionego z Osetią Południową i Abchazją porozumienia, obejmującego zasady uregulowania konfliktu. Gwarantami takiego porozumienia miałyby być Rosja, Unia Europejska i OBWE.

Nawiązując do kwestii niepodległości zbuntowanych gruzińskich prowincji Miedwiediew powiedział, że Rosja poprze każdą decyzję, którą podejmą narody Abchazji i Osetii Południowej i że będzie gwarantem tej decyzji. Jutro w Soczi nad Morzem Czarnym prezydent Dmitrij Miedwiediew będzie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat sposobów uregulowania konfliktu wokół Osetii Południowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się