Menu Region

Pomogliśmy Gruzji

Pomogliśmy Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Siennicki

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Lech Kaczyński udzielił "Polsce" wywiadu na pokładzie samolotu, którym wracał z Gruzji wraz z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem, premierem Łotwy Ivarsem Godmanisem i prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko.
Rozmawiamy na pokładzie polskiego samolotu, którym wracamy z Gruzji, obok nas siedzi kilku innych prezydentów, których namówił Pan do tej misji. Co Pan Prezydent teraz czuje? Zrobił Pan wszystko co mógł w sprawie Gruzji?
Zrobiłem dokładnie tyle, ile mogę jako prezydent Polski. Nic więcej już nie mogę uczynić. Teraz liczę, że minister Sikorski zajmie odpowiednie silne stanowisko w Brukseli w obronie Gruzji.

Co Pan osiągnął?
Wzmocnienie morale Gruzji. Wzmocniliśmy też pozycję samego prezydenta. Rosjanie zobaczyli, że ma on wielu przyjaciół. Wywarliśmy nacisk na światową opinię publiczną. Rzadko się zdarza, żeby szefowie pięciu państw, które liczą 100 milionów ludzi, znaleźli się w strefie konfliktu.

A czego się nie udało?
Przekonać prezydenta Sarkozy'ego, że droga, którą obrał, jest mocno dyskusyjna.

Co Pan powie prezydentowi USA, gdy będzie Pan z nim rozmawiał o swojej wizycie w Gruzji?
Że musi być mocniejsze wsparcie Stanów dla Gruzji. I o to apeluję. Od czwartku próbuję odtworzyć rozumowanie moich partnerów, tylko to jest rozumowanie głęboko niepełne.

Czuje Pan gorycz?
Nie ma we mnie goryczy, bo niczego innego się nie spodziewałem. Specjalnie powiedziałem głośno o prawie Rosji do godności, z którym się przesadza, odmawiając tego samego prawa innym. Bo to jest stwierdzenie, które słyszałem od wielkich tego świata kilkakrotnie.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Opozycja?

+17 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kowalsky (gość)  •

No i jak jeszcze czytam o czasach opozycji to rycze ze smiechu :) O wyprawie JK do Jugolandu nie wspomne... To chyba, jakies specjalnego rodzaju "robienie loda" braciom K?? :D

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bez sensu Panie K

+15 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kowalsky (gość)  •

Wizyta LK z kolegami zostala zauwazona przez media bylych demoludow. Swiat nie wie nic o wystapieniu LK. Francja, Wielka Brytania czy Niemcy - na prozno szukac wsparcia dla inicjatywy LK, ktora sprawi, ze Polacy dostana od Rosjan po tylkach... :(

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szacunek dla Pana Prezydenta

+17 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wi-cuś (gość)  •

Panie Prezydencie moje uznanie za Pana podjętą akcję potępienia tej sowieckiej agresji,mimo że niektórzy nasi politycy już Pana krytykują.Moje wyrazy uznania Panie Prezydencie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szacunek dla Kaczyńskiego.

+14 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan Bodakowski (gość)  •

Szacunek dla Kaczyńskiego. Kaczyński powiedział prawdę o Rosji. Rosja imperialistyczna patologia która objawia się agresją i mordowaniem cywili. Polacy wielokrotnie o tym się przekonali.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prezydent Lech Kaczyński-wywiad

+15 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bryś (gość)  •

Jeszcze raz wyrazy uznania dla Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Brawo!

odpowiedzi (0)

skomentuj