Menu Region

Lech Kaczynski już nie chce negocjować z USA ws. tarczy

Lech Kaczynski już nie chce negocjować z USA ws. tarczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Lech Kaczyński zaapelował do rządu o zakończenie negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej.
Prezydent powiedział w specjalnym wystąpieniu w Telewizyjnej Jedynce, że ekipa rzadząca powinna zaakceptować rozwiązania, które w tej chwili już są zadowalające, a które w olbrzymim stopniu wypracowała już ekipa Jarosława Kaczyńskiego.

Według prezydenta Kaczyńskiego, podczas misji dyplomatycznej w Tbilisi, uczestniczący w niej przedstawieciel rządu szef MSZ Radosław Sikorski dostrzegł, że istnieje realne zagrożenie jeśli chodzi o stronę rosyjską.


Prezydent dodał, że jedną z rzeczy, których nie może zaakceptować jest przekazywanie obywatelom nieprawdziwych informacji w sprawie negocjacji, jakoby poprzedni rząd nie stawiał Amerykanom żadnych warunków. Lech Kaczyński zaznaczył, że poprzednia ekipa rządząca chciała nowocześniejszych rakiet niż obecna. Prezydent dodał, że poprzedni rząd nie chciał się od Waszyngtonu uzależniać, tylko na dobrych warunkach kupować sprzęt niż przyjmować "dary". "Te czasy dla Polski powoli się kończą. Przyjdzie dzień, w którym będziemy mogli na dużą skalę pomagać innym"- powiedział Lech Kaczyński.

Prezydent wezwał rząd, by przestał traktować sprawę negocjacji w sprawie tarczy jako akcję PR-owską i podjął decyzję mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa Polski.

Lech Kaczyński odniósł się także do słów ambasadora Rosji na Łotwie, który powiedział, że Polska zapłaci za swoje poparcie dla Gruzji. Prezydent powiedział, że Polska zaprezentuje się w tej sprawie jako kraj, który coś znaczy. "Tylko, z tymi, którzy coś znaczą, inni się liczą". Prezydent Kaczyński dodał, że nasz kraj może wspólnie z "naszymi przyjaciółmi" z Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy być ważnym graczem na arenie międzynarodowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się