Menu Region

Afera taśmowa: Demonstracja narodowców pod MSW i KPRM. Bosak...

Afera taśmowa: Demonstracja narodowców pod MSW i KPRM. Bosak i Winnicki zatrzymani [VIDEO + ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

tvnwarszawa.pl/x-news/mm

2Komentarze Prześlij Drukuj
W poniedziałek wieczorem w Warszawie odbyła się demonstracja zorganizowana przez Ruch Narodowy w reakcji na ujawnienie tzw. taśm "Wprost". Protestujący przeszli spod siedziby MSW pod Kancelarię Premiera. Doszło do przepychanek z policją. Cztery osoby zostały zatrzymane. Są wśród nich liderzy narodowców - Krzysztof Bosak i Robert Winnicki.
AKTUALIZACJA: BOSAK I WINNICKI Z ZARZUTAMI PO DEMONSTRACJI WS. AFERY TAŚMOWEJ [ZDJĘCIA]



Źródło: tvnwarszawa.pl/x-news


Demonstranci domagali się odwołania ministra Bartłomieja Sienkiewicza i dymisji rządu. W proteście - według informacji podawanych przez Ruch Narodowy - wzięło udział ok. tysiąca osób. Zgromadzeni skandowali m.in. hasło "ch**, du**, kamieni kupa" [takim sformułowaniem Bartłomiej Sienkiewicz skwitował w rozmowie z Markiem Belką kondycję Polskich Inwestycji Rozwojowych - red.]. - Donald Tusk musi odejść. Rząd na bruk, bruk na rząd - mówił pod MSW Artur Zawisza.

Następnie demonstracja przeszła pod Kancelarię Premiera. Doszło do przepychanek z policją. Zatrzymani zostali m.in. dwaj liderzy Ruchu Narodowego - Robert Winnicki i Krzysztof Bosak. Dziś o godz. 12 pod komendą na ulicy Wilczej 21 ma odbyć się manifestacja solidarnościowa z zatrzymanymi.

Zatrzymanie liderów Ruchu Narodowego




Artur Zawisza pod Kancelarią Premiera




Starcia demonstrantów z policją




Tygodnik "Wprost" upublicznił nagrania, na których słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS. Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym.

Premier Donald Tusk zbagatelizował sprawę i stwierdził, że analiza rozmowy Sienkiewicza i Belki nie wskazuje na przekroczenie prawa, a politycy - abstrahując od "paskudnego sposobu" wyrażania przez nich opinii - rozmawiali oni raczej "o tym, jak pomóc państwu polskiemu, a nie jak zaszkodzić". Dlatego - oświadczył Tusk - nie ma powodów, by zdymisjonować obecnego szefa MSW. Do dymisji nie zamierza podawać się także szef MSW.

Afera taśmowa. Zdjęcia z demonstracji narodowców pod MSW



Post użytkownika Ruch Narodowy.


Mapa protestów organizowanych przez Ruch Narodowy we wtorek 17 czerwca



Post użytkownika Ruch Narodowy.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wstyd

+4 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Wstyd mi ze w kraju ktory podczas drugiej wojny światowej tyle wycierpiał w wyniku narodowościowych czystek Niemców mogą dalej sie formować narodowościowe grupki. Wstyd mi za tych ludzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

tusk traktuje elektorat PO jak stado baranów

+9 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

którym mozna wcisnąc każdy kit , bo to co mówił to mówił do nas głosujących na PO , nie mówił tego do tych co olewaja wybory albo głosują na PiS , on mówił do nas głosujacyh na PO , po to byśmy dalej mimo wszystko na PO głosowali , to do nas mówił ,że nic sie nie stało ,że to było dla dobra państwa , skoro tusk tak do nas mówi to za kogo on nas uważa? przykro to napisać ,ale wniosek jest jeden tusk uważa nas za debili

odpowiedzi (0)

skomentuj