Menu Region

Sikorski jest przeciwny sankcjom dla Rosji

Sikorski jest przeciwny sankcjom dla Rosji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

3Komentarze Prześlij Drukuj
Polski minister spraw zagranicznych jest przeciwny nałożeniu przez Unię sankcji na Rosję i zawieszeniu negocjacji na temat nowego porozumienia o współpracy. Takie propozycje zgłaszały między innymi kraje bałtyckie i Wielka Brytania w związku z działania wojennymi Rosji na Kaukazie.
Radosław Sikorski powiedział w Brukseli, że negocjacje Unii Europejskiej z Rosją będą okazją także do rozmów o sytuacji w Gruzji. W dokumencie określającym sposób rokowań Brukseli z Moskwą zapisano bowiem, że będą prowadzone rozmowy o możliwości rozwiązania zamrożonych konfliktów.

- To nakłada na Komisję Europejską tym większy obowiązek aby się tym zająć. Negocjowanie tego porozumienia jest jednym z instrumentów dyplomatycznych, które mamy w relacjach z Rosją. Tak na gorąco myśląc, chyba szkoda by się go było pozbywać - tłumaczył minister.

Radosław Sikorski uważa także, że nie można blokować przyszłych rozmów Unii Europejskiej z Rosją na temat ruchu bezwizowego. - Ruch bezwizowy dla obywateli Rosji byłby na odpowiednich warunkach skutecznych instrumentem rozprzestrzeniania wartości europejskich - mówił polski minister wypowiadając się przeciwko podejmowaniu decyzji, które będą bezproduktywne.

- W chwili kryzysu i zaniepokojenia działania rosyjskimi trzeba zrobić coś, ale trzeba to zrobić inteligentnie - dodał szef polskiej dyplomacji. O relacjach Unii Europejskiej z Rosją ministrowie spraw zagranicznych 27 państw będą rozmawiać na nieformalnym spotkaniu na początku przyszłego miesiąca.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Sikorski pracuje dla Polski ????

+10 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Amatorzy rządzą Polską (gość)  •

Pora Panie i Panowie z PO podać rząd do dymisji. Dość kompromitacji! Głosowałem na PO i już tego błędu nie zrobię.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sikorski chce być zaproszony?!

+3 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

RudyLis (gość)  •

Sikorski liczy, że w nagrodę Putin zaprosi go na uroczystość otwarcia ropociągu bałtyckiego wieńczącego długoletnią przyjaźń niemiecko-rosyjską?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dla kogo pracuje ten Sikorski?

+10 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

euro67 (gość)  •

Sikorski nie od dzis oslabia Polske. Obecnie MSZ zamyka konsulat Polski w Strasburgu "ze wzgledow ekonomicznych' (sic!), gdy tymczasem Rosja co roku powieksza swoj potencjal dyplomatyczny w Strasburgu. Jak widac to Radek Sikorski jest najlepszym przyjacielem Putina! To nie jest nawet blad polityczny bo na szkodliwosc takiego dzialania wskazywalo Sikorskiemu praktycznie wszyscy - europoslowie i polonia francuska! To jest sabotaz i perfidna zdrada intersow nadrodowych! To sie kwalifikuje pod Trybunal Stanu!
Tym razem znowu ujawnia dla kogo pracuje.
Pytam wiec czy Radek Sikorski jest agentem GRU zwerbowanym w Afganistanie?

odpowiedzi (0)

skomentuj