Menu Region

W Lublinie rozpoczął się proces oprawców szczeniaka

W Lublinie rozpoczął się proces oprawców szczeniaka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

2Komentarze Prześlij Drukuj
Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces trzech nastolatków oskarżonych o znęcanie się i zabicie psa.
11-letni Damian i 16-letni Stanisław S. z Motycza i ich kolega 15-letni Piotr D. z Tomaszowic znęcali się nad szczeniakiem w maju. Egzekucję nagrali telefonem komórkowym i rozpowszechnili w internecie.
Dziś przed sądem przyznali się do czynu i szczegółowo opisali całe zdarzenia - wyjaśnia Barbara du Chateau - rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Wywiady kuratora, które zebrał Sąd Rodzinny nie są pochlebne dla starszych nastolatków - już wcześniej byli pod nadzorem kuratorskim.

Sąd rozpoczął postępowanie przygotowawcze i wyjaśniające. Pomóc mają w tym biegli, którzy ustalą, w jakim stopniu nastolatkowie są zdemoralizowani. Na razie trafili pod nadzór kuratora, który co 2 tygodnie ma zdawać sądowi sprawozdanie z ich zachowania. Termin kolejnej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kara

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mrowka269  •

Dzieciaki zachowały się całkiem naturalnie. Zaniechanie wychowywania, na rzecz hodowli dzieci, będzie pogłębiało takie zachowania. Predyspozycje czy agresja to cechy wrodzone, które trzeba modelować przez wpajanie. Potrzebny jest program, oparty na wiedzy naukowej z zakresu "Konstrukcji psychiki człowieka i przetwarzania informacji". Odebranie młodym ludziom dzieciństwa przez obniżanie wieku szkolnego, pełna swoboda zachowań, daje takie efekty. Czy ktoś w Polsce zrozumiał słowa JPII: "Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wszystkich"?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kara

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aniaa (gość)  •

Oni muszą ponieść surową karę.

odpowiedzi (0)

skomentuj