Menu Region

Rozbito gang okradający tiry

Rozbito gang okradający tiry

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Policjanci z Gdańska rozbili grupę zajmującą się kradzieżami TiR-ów. Pomagali im funkcjonariusze z z Gdyni, Bydgoszczy i Poznania. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie Polski i Niemiec.
W ciągu wielomiesięcznej pracy udało się zatrzymać 6-ciu sprawców kradzieży i odzyskać 3 ciągniki siodłowe o wartości ponad 680 tysięcy złotych. Jak mówi Beata Borszewska z pomorskiej policji - Grupa działała od grudnia 2007 roku. Jej członkowie jeździli po całym kraju i szukali tirów zaparkowanych na niestrzeżonych parkingach.

41-letni przywódca grupy został zatrzymany razem z dwoma kompanami. Mężczyźni wpadli w ręce policji w Wielkopolsce w miejscowości Rychwały.
Przyjechali oplem astra w miejsce ukrycia skradzionego w nocy ciągnika siodłowego o wartości 220 tysięcy zł. W ich aucie funkcjonariusze znaleźli 7 urządzeń służących do siłowego pokonywania zabezpieczeń samochodowych tzw. łamaki oraz rzeczy pochodzące ze skradzionego tira. Policja wystąpiła z wnioskiem tymczasowe aresztowanie sprawców.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10-ciu lat więzienia. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej do 3 lat, a za kierowanie nią 8 lat. Jak szacują policjanci - zatrzymani mężczyźni mogą mieć na swoim koncie kilkanaście innych kradzieży tirów.

Sprawa jest rozwojowa, policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się