Menu Region

Czeska giełda nie chce być częścią warszawskiej

Czeska giełda nie chce być częścią warszawskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Praska giełda papierów wartościowych będzie na sprzedaż niemal w całości. Najprawdopodobniej nie będzie mogła jej jednak kupić giełda warszawska. Generalny dyrektor domu maklerskiego Patria Finance Jan Klenor obiecuje przyszłemu właścicielowi ponad 90 procent akcji czeskiego parkietu.
Spółka Patria Finance posiada niemal co czwartą akcję praskiej giełdy i jest jej największym udziałowcem. Niedawno zainicjowała przygotowania do transakcji, do której mogłoby dojść jeszcze przed końcem roku.

Wśród najbardziej zainteresowanych zakupem wymieniana była giełda warszawska. Zdaniem powołującego się na trzy niezależne źródła czeskiego dziennika "Hospodarzske noviny", Warszawa jednak już odpadła z gry.
Obecni udziałowcy praskiej giełdy nie chcą bowiem sprzedawać jej inwestorowi, którego właścicielem jest państwo. Tak jest w przypadku giełdy warszawskiej, w której do skarbu państwa wciąż należy 98,8 procent jej kapitału zakładowego.

Jak na razie jedynie giełda wiedeńska otwarcie wyraża chęć zakupu praskiego parkietu. W rozmowie z czeską gazetą jej szef Michael Buhl powiedział, że jest zainteresowany każdym udziałem, który zostanie wystawiony na sprzedaż.

Spółka BCPP, czyli Giełda Papierów Wartościowych Praga, wyceniana jest na ponad 200 milionów euro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się