Menu Region

Rozwód kosztowny jak ślub

Rozwód kosztowny jak ślub

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Madalena Olczak

Prześlij Drukuj
We wrześniu ruszą pierwsze targi rozwodowe. 500 zł kosztuje pakiet usług dla rozstających się Rozwód w Polsce może być imprezą nie mniej kosztowną niż ślub.
Rozwód w Polsce może być imprezą nie mniej kosztowną niż ślub. Na pierwsze w Polsce targi rozwodowe, które ruszają 7 września we Wrocławiu, zgłosiło się już kilkadziesiąt firm, które pomogą rozwodzącym się stronom załatwić wszystkie formalności, podzielić majątek, a nawet urządzić party rozwodowe. Są to nie tylko prawnicy i organizatorzy przyjęć, ale także psychologowie, detektywi, zawodowi mediatorzy, a także biura podróży.

- Chcemy przekonywać przedstawicieli tych branż, żeby dostosowywali swoje oferty do grupy klientów planujących rozwód - mówi Mariusz Trzebiak, organizator wrocławskich targów. Współorganizatorem imprezy jest niemiecka firma Added Life Value, która specjalizuje się w przygotowywaniu rozwodów. Zaoferuje ona polskim klientom specjalne pakiety rozwodowe. Będą one kosztować ok. 500 zł.

W cenę wliczona ma być pomoc w napisaniu i złożeniu wniosku rozwodowego oraz porady eksperta. Ponadto kupujący pakiet otrzyma informacje o dodatkowych dokumentach, jakie należy złożyć, oraz o możliwościach zwolnienia z nich. Firma prowadzi portal Rozwod.pl, a więc wszystkie dane potrzebne do sporządzenia wniosku można przesłać przez internet. Jednak sporządzony przez pracowników firmy pozew samemu trzeba zanieść do sądu.

W Polsce Added Life Value na razie ogranicza się do działalności przez internet, ale w przyszłości chce rozszerzyć swoje usługi i działać tak jak w Niemczech i Francji. Tam firma oferuje dużo bogatsze pakiety rozwodowe za około 750 euro. W cenę wliczona jest porada prawnika, który napisze wniosek i dopilnuje, by na czas dotarł on do sądu. Added Life Value zorganizuje także party rozwodowe, zamówi sesje u psychoterapeuty, a nawet załatwi sprzedaż i zamianę nieruchomości. Za te usługi trzeba jednak dodatkowo zapłacić.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się