Menu Region

Sikorski: Do Gruzji powinny jechać siły pokojwe UE

Sikorski: Do Gruzji powinny jechać siły pokojwe UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W rejon konfliktu w Gruzji powinny być wysłane unijne siły pokojowe - uważa minister spraw zagranicznych. Radosław Sikorski poruszy ten temat na trwającym właśnie w Brukseli spotkaniu szefów dyplomacji 27 państw Wspólnoty.
Międzynarodowa misja miałaby zastąpić rosyjskie siły, które od lat 90-tych stacjonują w dwóch zbuntowanych gruzińskich republikach Abchazji i Osetii Południowej. "O tym będziemy dyskutować, bo obecne, tak zwane siły pokojowe straciły wiarygodność. Myślę, że aby ustabilizować sytuację, trzeba wprowadzić element międzynarodowy" - tłumaczył Radosław Sikorski.

Na spotkaniu w Brukseli unijni szefowie dyplomacji przeanalizują obecną sytuację na Kaukazie - kilku ministrów zda relacje z wizyty w regionie.
"Chciałbym przypomnieć, że spotkanie odbywa się z naszej inicjatywy. Jesteśmy tutaj prosto z Tbilisi. Razem z ministrem Kouchnerem będziemy informować europejskich kolegów o naszym osądzie co do sytuacji. Wymienimy się pełnym zakresem informacji, bo to prezydencja francuska była w Moskwie, zna z kolei stanowisko rosyjskie. Przeanalizujemy sytuacje i wtedy podejmiemy decyzje" - dodał szef polskiej dyplomacji.

Spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli zostało zwołane w trybie pilnym kilka dni temu, kiedy na Kaukazie trwały działania wojenne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się