Menu Region

Rosyjskie media: Rosjanie popierają swój rząd ws. Gruzji

Rosyjskie media: Rosjanie popierają swój rząd ws. Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wszystkie rosyjskie media informują o zakończeniu wojny w Gruzji. Gazety analizują sytuację i zastanawiają się jak będzie się rozwijać sytuacja wokół Osetii Południowej.
Gazeta "Kommiersant" zwraca uwagę, że większość Rosjan popiera działania rosyjskich władz w Gruzji. Z sondażu wynika, iż 71 procent Rosjan sympatyzuje z Osetią Południową , a 81 procent jest zdania, że Rosja powinna jej różnorodnie pomagać. Tylko co drugi Rosjanin akceptuje wysłanie wojsk w strefę konfliktu .

"Niezawisimaja Gazeta" zwraca uwagę, że większość proradzieckich republik - w tym najbliżsi sojusznicy Moskwy, Kazachstan i Białoruś - nie wsparła rosyjskiej operacji wojskowej w Gruzji.


Rządowa "Rossijskaja Gazeta" informuje, że gdy strona internetowa prezydenta Gruzji została zablokowana jako pierwszy z pomocą pospieszył mu prezydent Polski. Lech Kaczyński użyczył Micheilowi Saakaszwilemu miejsca na swojej stronie.

Gazeta "Izwiestia" zwróciła uwagę, że prezydenci państw bałtyckich oraz Polski i Ukrainy byli w Tbilisi aby "wyrazić solidarność z gruzińskim narodem". Dziennik pisze, że prezydent Saakaszwili rozpoczynając wojnę w Osetii Południowej przegrał jako polityk. Komentator gazety twierdzi, że Amerykanie rozpoczęłi poszukiwania polityka który mógłby zastąpić Saakaszwiliego na stanowisku prezydenta Gruzji. Według gazety taką osobą mógłby być 34 letni ambasador Gruzji przy ONZ, Irakli Ałasania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się