Menu Region

Zima utrudnia życie. Drogi białe, po weekendzie ma przyjść...

Zima utrudnia życie. Drogi białe, po weekendzie ma przyjść mróz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Zima utrudnia życie. Drogi białe, po weekendzie ma przyjść mróz

(© Polskapresse)

Piątek będzie pochmurny z lekkim mrozem i opadami śniegu niemal w całym kraju. Na północy przerodzą się one nawet w zamiecie, które będzie niósł porywisty wiatr. Po śnieżnym weekendzie nadejdzie fala potężnych mrozów.
Najgorsze warunki panowały w warmińsko-mazurskim i na Pomorzu. Obecnie wszystkie krajowe i wojewódzkie drogi są przejezdne. Ruch utrudnia jednak padający od piątkowego rana śnieg, który zalega na powierzchni szos.

Naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, Wojciech Niżnikiewicz poinformował, że wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne, ale miejscami zalega na nich warstwa zajeżdżonego śniegu lub błota pośniegowego. "Są więc utrudnienia" - powiedział naczelnik.

Przejezdne są także wszystkie drogi krajowe na terenie woj pomorskiego. "Jednak śnieg, który pada cały czas sprawia, że na drogach zalega rozjeżdżone błoto" - powiedział rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Piotr Michalski.
Jak dodał Michalski, od wczesnego rana na drogach krajowych pracuje około 40 pługów i pługosolarek.


Śnieg sypnął też na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach drogi są białe, ale przejezdne. Wszędzie są bardzo trudne warunki jazdy. Najgorzej jest na drogach wojewódzkich w okolicach Biskupca, Reszla i Kętrzyna, gdzie po nocnych opadach odśnieżono tylko jeden pas ruchu.

Po kolizji dwu ciężarówek w piątek rano policja wprowadziła ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 7 w Załuskach k. Olsztynka - podała Izabela Niedźwiedzka z warmińsko-mazurskiej policji. Najprawdopodobniej szybko uda się przywrócić normalnych ruch w tym miejscu.

Służby drogowe ostrzegają, że kierowcy muszą liczyć się w ciągu dnia ze znacznymi utrudnieniami. W okolicach Nidzicy, gdzie biegnie krajowa "siódemka", od rana wzmaga się wiatr, co może spowodować nawiewanie na drogi śniegu z pól i tworzenie się zasp.
 

Komentarze

Aby komentować ten artykuł, musisz być zalogowany.

Zaloguj lub zarejestruj się