Menu Region

Zagrała główną rolę w "Cześć Tereska". Dzisiaj siedzi w...

Zagrała główną rolę w "Cześć Tereska". Dzisiaj siedzi w więzieniu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
4Komentarze Prześlij Drukuj
Zagrała główną rolę w "Cześć Tereska". Dzisiaj siedzi w więzieniu Zagrała główną rolę w "Cześć Tereska". Dzisiaj siedzi w więzieniu

(© Materiały prasowe)

Minęło już dziewięć lat od czasu, kiedy Ola zagrała główną rolę w filmie "Cześć, Tereska". Na ekrany trafiła prosto z poprawczaka. To miała być dla niej szansa na lepsze życie. Nie była. Dzisiaj Ola siedzi w więzieniu - pisze Agnieszka Jasińska.
Czekano na nią w Hollywood, ale nie skorzystała z zaproszenia, wolała pójść w Polskę. - Olka, ty zmarnowałaś życie. Dostałaś taką szansę od losu, byłaś gwiazdą. A ty co? - Tomasz, sąsiad z Pabianic, przypomina sobie, że mówił to za każdym razem, kiedy spotykał ją na ulicy. A ona albo machała ręką, albo udawała, że nie słyszy, albo zataczała się pijana.

Minęło już dziewięć lat od czasu, kiedy Ola zagrała w filmie. Reżyser Robert Gliński wypatrzył ją w otwockim poprawczaku. Miała wtedy 16 lat. Dostała główną rolę Tereski - dziewczyny z patologicznej rodziny, zagubionej, przestraszonej, która w końcu chwyta za siekierę i zabija.
Tereska ma 15 lat i mieszka w typowym polskim blokowisku. Zaczyna naukę w szkole krawieckiej i marzy o karierze projektantki mody. Jednak plany krzyżują jej pierwsze "dorosłe" doznania - papierosy, alkohol i miłość do chłopaka z podwórka, która kończy się gwałtem. Główna bohaterka powoli stacza się na dno. "Cześć, Tereska" bardzo szybko stał się hitem. Ola zagrała obok Zbigniewa Zamachowskiego. Znalazła się na czołówkach gazet, udzielała wywiadów przed kamerami, była gwiazdą. Pojawiła się szansa na nowe, lepsze życie. Dziś już wiadomo, że Ola z niej nie skorzystała. Film jej nie zmienił. Kradła, napadała, atakowała... Trzy miesiące temu już po raz kolejny trafiła do więzienia. Na wolności zostawiła pod opieką babci dwuletnią córeczkę Natalkę.

Ci, którzy znają Olę, wiedzą, że bardzo się cieszyła z narodzin małej. Jednak Natalką zajmowała się tylko przez dwa miesiące. Młoda matka nie potrafiła zrezygnować z imprez, alkoholu, narkotyków, podejrzanego towarzystwa... To okazało się silniejsze niż miłość do córki. - Jak Oleńka urodziła małą, od razu wysłała mi wiadomość ze zdjęciem. Była bardzo szczęśliwa - opowiada Romuald Sadowski, dyrektor schroniska dla nieletnich i zakładu poprawczego dla dziewcząt w Falenicy.

Babcia Oli dzisiaj nie chce rozmawiać o wnuczce. - Nie ma o czym. Taką miała szansę, a nic dobrego z niej nie ma - mówi i starannie zamyka za sobą drzwi. Babcia mieszka w zaniedbanej kamienicy w Pabianicach. W okolicy wszyscy znają Olę, wiedzą, że zagrała w filmie, wiedzą też, że teraz siedzi w więzieniu. Ola dostała mieszkanie kilka przecznic dalej. Wprowadziła się tam ze swoim partnerem. Mieszkanie ma zaledwie 17 mkw., mieści się na strychu zaniedbanej kamienicy. - Tak ładnie zagrała w filmie, a tak zmarnowała sobie życie. Nawet nagrałem sobie ten film na kasetę - przyznaje mieszkający w pobliżu Tomasz. - Jeszcze niedawno szukał jej reżyser, ale ona już siedziała w więzieniu. Ludzie mówią, że jest agresywna, że może nawet zaatakować z nożem. Ale dla mnie to dobra dziewczyna - dodaje.


Czytaj także:
Piotrków Trybunalski: 12-latka w ciązy z 14-latkiem

1 »
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ola

+77 / -70

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zyga (gość)  •

moze za duzo chodzila na religie?

odpowiedzi (0)

skomentuj

góra pieniędzy i... nic z tego

+56 / -47

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mambo (gość)  •

To kolejny przyklad, że program resocjalizacji w Polsce nie przynosi nic z wyjątkiem generowanie ogromnych kosztów. Znajoma z tej branży, resocjalizator więzienny (ja tak to stanowisko nazywam) mówi, że tylko 10% więzniów wychodzi na prostą. Reszta w mniejszym czy większym stopniu ponownie ma utarczki z prawem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nastepny przyklad

+88 / -98

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

konkretny (gość)  •

na to,ze patologia jak byla tak zostanie i nic tego nie zmieni.
To co w głowie kształtuje sie w najmlodszych latach.
szkod tylko,ze potem sie to rozmnaza i niszczy zycie nastepnej istocie, ktora bedzie taka sama.
Jestem za przymusowa sterylizacja pewnych ludzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zdemoralizowana Ola

+43 / -43

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wychowawczyni (gość)  •

Jest kilka błędów w tym tekście: Ola trafiła nie do poprawczaka, ale do młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Otwocku, tam też wygrała casting - miała wtedy 14 lat (z Karoliną Sobczak). Do Ośrodka trafiła w wieku 13 lat i już wtedy była bardzo zdemoralizowana - myslę, że juz wtedy potrafiłaby zabić bez mrugnięcia. Wyglądała i zachowywała się jak mała dziewczynka rozpieszczona przez babcię..... Co do filmu, to udział w nich dziewczyn z ośrodka jeszcze bardziej je demoralizował - wracały późno w nocy, a nawet nad ranem z planu zdjęciowego a rano nie chciały wstawać do szkoły - inne wychowanki to obserwowały, aż w końcu doprowadziło to do dużej rozruby w ośrodku.....Gdy dziewczyny uciekły, to zgodnie z regulaminem powinny mieć zakaz wyjść i wyjazdów poza ośrodek - nic takiego się nie stało, bo podobno realizatorzy filmu zagrozili, że podadzą placówkę o odszkodowanie do sądu za przedłużanie zdjęć.... Niestety podczas tego "eksperymentu" (na wzór Himilsbacha i Maklakiewicza?) obydwie dziewczyny nie zostały poddane odpowiedniej opiece psychologicznej - realizatorzy zapomnieli o tym, że są to (Karolina i Ola) aktorki-amatorki z odpowiednim bagażem życiowym.

odpowiedzi (0)

skomentuj