Menu Region

Ulubione polskie kolędy Jana Pawła II w rytmie samby

Ulubione polskie kolędy Jana Pawła II w rytmie samby

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Katarzyna Nowaczek

Prześlij Drukuj
Ulubione polskie kolędy Jana Pawła II w rytmie samby Ulubione polskie kolędy Jana Pawła II w rytmie samby

Muzycy Feliz Grupo del Mundo podczas sesji nagraniowej (© Materiały prasowe)

Polskie kolędy w rytmach samby i rumby jeszcze przed świętami zabrzmią w radiu i internecie. Już za kilkanaście dni w internetowych sklepach muzycznych ukaże się niezwykła cyfrowa płyta "Villancicos de la Tierra de Juan Pablo II", czyli "Kolędy z kraju Jana Pawła II".
Ukochane przez Jana Pawła II polskie pastorałki wyśpiewano na niej tak energetycznie, że radosna wieść o narodzinach Jezusa porywa do tańca i śpiewu. Krążek, od chwili gdy muzycy weszli do studia, wywołuje ogromne emocje. A wszystko za sprawą zespołu Feliz Grupo del Mundo, którego szefem jest pochodzący z Santiago de Cuba Reinaldo Antonio Ceballo Hechavarria - znany pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer.

Pomysł nagrania płyty narodził się w stowarzyszeniu Akademia Wilanowska, grupie warszawskich pasjonatów polskiej kultury, którzy za cel postanowili sobie promowanie Polski. Przybliżanie obcokrajowcom tego, co w naszym kraju jest najpiękniejsze.
Okazało się, że Latynosi uwielbiają polskie święta Bożego Narodzenia. Uwodzi ich sceneria śniegu, żywej choinki, wypatrywania na granatowym niebie złotej, pierwszej gwiazdki. Trudno im jednak zrozumieć, dlaczego kolędy, które w te wyjątkowe, radosne dni otulają dźwiękiem polskie domy, są tak melancholijne.

Połączenie latynoskiego temperamentu, polskiej tradycji, ważkich słów dało niesamowity efekt. Więcej na stronie internetowej zespołu: www.felizgrupo.com.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się