Menu Region

Platforma uratowała Polskę

Platforma uratowała Polskę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Stefan Niesiołowski, polityk PO

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Po zakończeniu ponurego władztwa PiS ludzie poczuli się bardziej swobodni i szczęśliwi.
Zabierając głos w dyskusji, w której udział wzięli wybitni przecież i opiniotwórczy publicyści o bardzo różnych życiorysach i poglądach, najbardziej zastanawiałem się, co jest powodem zdumiewającego podobieństwa ich opinii.

To podobieństwo jest tak duże, że gdyby nie absurdalność takiej konstatacji, można by przypuszczać, że panowie Rafał Matyja, Paweł Śpiewak, Sławomir Sierakowski i Paweł Fąfara pisali te teksty wspólnie, dzieląc się rolami i nieco tylko inaczej rozkładając akcenty.

Uderzająca jest nie tylko niechęć do Platformy Obywatelskiej (to w końcu można próbować wyjaśnić tym, że partie, z którymi sympatyzowali lub sympatyzują wyżej wymieni publicyści nigdy nie marzyły o poparciu około 60-procentowym, a w przypadku profesora Śpiewaka być może mamy do czynienia z typowym dla intelektualistów egocentryzmem), ale także do wszystkich bez wyjątku partii demokratycznej Polski, do wszystkich w zasadzie polityków, demokratycznych instytucji, właściwie tego wszystkiego, co miało miejsce w wolnej Polsce.

Można, czytając szanownych publicystów, odnieść wrażenie, że odzyskanie niepodległości i odbudowanie demokracji uruchomiło pasmo nieszczęść, głupoty, agresji, zaślepienia, kompletnego braku nie tylko elementarnej ideowości, ale zwykłej przyzwoitości, co doprowadziło do zablokowania wymiany elit, a Polska wpadła w ręce ludzi, najdelikatniej mówiąc, okropnych.

Właściwie nie zrobiono po 1989 roku niczego wartościowego, miał miejsce festiwal nieudolności i zmarnowanych okazji, a w dodatku największe nieszczęścia finansowe, społeczne, ekonomiczne, energetyczne i demograficzne są dopiero przed nami.

Jest to pogląd, który ze znanym skutkiem głoszą Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński, z tym, że Kaczyński dodaje jeszcze, że tylko on i jego brat są zdolni wydobyć Polskę z doliny poniżenia, upadku, rozpaczy i nędzy, a wszystko, co doprowadziło do przegranych przez PiS wyborów, a obecnie nie prowadzi do jego powrotu do władzy, jest podłą agenturą, zwykłym zaprzaństwem, zdradą narodowych interesów, działaniem na rzecz sił wrogich i obcych, a w najlepszym wypadku przejawem wymagającej leczenia głupoty, efektem omamienia naiwnych ludzi przez polskojęzyczne sprzedajne i skorumpowane media, które słusznie trzeba bojkotować.

W tej optyce PO niczym nie różni się od PiS-u konflikt pomiędzy tymi partiami jest pozorny i jako taki szkodliwy, normalna dyskusja jest zablokowana, inne partie są bezradne i zmarginalizowane, a PO żywi się wyłącznie strachem przed powrotem do władzy PiS-u natomiast PiS cementując swój elektorat i czekając na naturalny i nieuchronny upadek PO, żywi się bezczynnością i biernością Platformy. Obydwie partie są więc siebie warte i sobie potrzebne.
1 3 4 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Arogancja zgubi władzę

+10 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Harry (gość)  •

Cóż za bufonada. PiS zasadniczo różni się od PO. PO nic nie robi, wraca do praktyk rozkradania budżetowych środków przez krewnych i znajomych królika - wyczyny PSL to tutaj tylko zasłona dymna dla głównych "udziałowców" czyli PO i jej ciemnych interesów. Brak jakichkolwiek pozytywnych działań PO, nieudolność ministrów rządu to dodatek do opisanego głównego problemu. Okłamywanie opinii publicznej jednak nie pomoże wam zachować władzy - zgubi was arogancja. Celem działalności PiS-u jest interes Polski - ale wy w PO nigdy tego nie zrozumiecie. I to jest zasadnicza różnica.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Platforma uratowała Polskę

+9 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wi-cuś (gość)  •

Tak Tadek masz rację że "muchołap" ma rację,tylko nie wiem dlaczego ten człowiek jeszcze istnieje w Sejmie i to na stanowisku v-ce marszałka. Przecież jego wypowiedzi w TV i Radiu są tak wspaniałe że powinien albo zostać speakerem w Radiu albo gwiazdą w TVN24.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niesiołowski

+10 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tadek (gość)  •

P.Niesiołowski ma dużo racji w polityce polskiej zadużo tego oszołomstwa i czas skończyc z tymi oszłomami z pisu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Optymista Niesiołowski

+9 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Czeter (gość)  •

Pleć pleciugo pleć. Polacy pod waszymi rządami coraz bardziej są
zaniepokojeni przyszłością. Szastacie milionami jakby były wasze, a miliony ludzi zastanawia się jak przeżyc miesiąc. Kupienie mieszkania to juz pozostaje w swerze marzen,a wy ciągle sie cieszycie nieroby.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niesiołowski ma rację

+8 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaer (gość)  •

Pan profesor Niesiołowski był już w tylu partiach, że na pewno wie co pisze. Na szczęście nie ma nic o insektach!

odpowiedzi (0)

skomentuj