Sokół Kleczew traci punkty w trzeciej lidze. Rezerwy Lecha mogą być liderem po odrobieniu zaległośc

MAC
Tylko sześć spotkań odbyło się w 25. kolejce piłkarskiej trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Lider Sokół Kleczew w najciekawszym meczu bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Wdą Świecie i nadal przewodzi w tabeli, ale to Lech II Poznań ma obecnie najmniej punktów po stronie strat i po odrobieniu zaległości może objąć prowadzenie w rozgrywkach.

Mecz kolejki na stadionie w Kleczewie stał na dobrym poziomie. Zabrakło tylko bramek. Gospodarze byli stroną dyktującą warunki gry, mieli siedem bardzo dogodnych okazji do zdobycia gola, piłka ani razu nie trafiła jednak do siatki rywali. Tylko Arkadiusz Bajerski przynajmniej trzykrotnie powinien wpisać się na listę strzelców. Goście mieli trzy dobre sytuacje strzeleckie, ale również nie potrafili ich wykorzystać.

– Moim zdaniem z przebiegu spotkania zasłużyliśmy na zwycięstwo, choć Wda była wymagającym przeciwnikiem. W środę we Włocławku zawiodła nasza defensywa, tym razem zabrakło skuteczności. W grze zespołu widać poprawę, na razie nie przekłada się to jednak na zadowalające nas rezultaty. Do końca sezonu jest jeszcze daleko i wszystko jeszcze może się zdarzyć – stwierdził trener kleczewian Tomasz Mazurkiewicz.

Spośród zespołów z naszego regionu ze zwycięstw cieszyły się Nielba Wągrowiec oraz Polonia Środa Wielkopolska. Nielba, po golach Jacka Figaszewskiego w pierwszej i Adriana Owczarka w drugiej połowie, pokonała u siebie Centrę Ostrów Wielkopolski 2:0. W ten sposób rewelacyjnie spisująca się na początku rundy drużyna Centry poniosła trzecią porażkę z rzędu. Z kolei piłkarze ze Środy przywieźli komplet punktów z Inowrocławia, gdzie pewnie i wysoko wygrali ze słabo spisującą się w obecnym sezonie Cuiavią 4:1. Podopieczni trenera Czesława Owczarka losy meczu rozstrzygnęli bardzo szybko, po 12 minutach prowadząc 2:0, do przerwy 3:0, a po dziesięciu minutach po zmianie stron już 4:0.

Spadający coraz niżej w tabeli beniaminek Grom Plewiska przegrał w Mogilnie z Pogonią 0:2, obie bramki tracąc w pierwszej połowie z rzutów karnych. Natomiast Unia Swarzędz uległa na wyjeździe Startowi Warlubie 2:5, już po 23 minutach przegrywając 0:3. W Warlubiu dwie bramki dla gospodarzy zdobył Przemysław Sulej, który dzięki temu zrównał się w klasyfikacji strzelców z Mateuszem Klichowiczem (jesienią Grom Plewiska, obecnie Lech II Poznań). Obaj mają na koncie 18 trafień.

Sensację sprawiła najsłabsza drużyna rozgrywek Notecianka Pakość, która pokonała na wyjeździe zajmującą trzecią lokatę Unię Solec Kujawski 2:1. Nie przesunęło to jednak Notecianki w górę tabeli.

Spotkanie Lecha II Poznań z GKS Dopiewo na wniosek poznaniaków zostało przełożone na 7 maja. Nie odbył się także mecz Polonii 1912 Leszno z Włocłavią, ponieważ włacławianie nie pojechali do Leszna. Walkowerem za mecz z Fogo Luboń trzy punkty zdobyła Elana Toruń. To druga z rzędu wygrana torunian walkowerem, w taki sam sposób powiększyli bowiem swój dorobek za nierozegrany w środę mecz z Notecianką w Pakości. Wtedy gospodarze zrezygnowali z gry.

25 kolejka trzeciej ligi
Sokół Kleczew – Wda Świecie 0:0
Start Warlubie – Unia Swarzędz 5:2 (3:0). Bramki:
1:0 Adrian Kural (3), 2:0 Przemysław Sulej (16), 3:0 Sulej (23), 4:0 Kural (65), 4:1 Jules Sambou (71), 4:2 Paweł Noga (75), 5:2 Dawid Górski (90).

Nielba Wągrowiec – Centra Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Jacek Figaszewski (10), 2:0 Adrian Owczarek (76).

Pogoń Mogilno – Grom Plewiska 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Błażej Duszyński (15. karny), 2:0 Mikołaj Plewa (26. karny).

Unia Solec Kujawski – Notecianka Pakość 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Michał Szot (28), 1:1 Rafał Kubacki (68), 1:2 Dariusz Słupski (76).

Cuiavia Inowrocław – Polonia Środa Wielkopolska 1:4 (0:3). Bramki: 0:1 Dawid Lisek (4), 0:2 Igor Jurga (12), 0:3 Dominik Mucha (38), 0:4 Piotr Timm (55. samobójcza), 1:4 Borys Klimczewski (72).

Elana Toruń – Fogo Luboń 3:0 walkower.

Polonia 1912 Leszno - Włocłavia Włocławek, nie odbył się, Włocłavia zrezygnowała z przyjazdu na mecz. Spotkanie Lech II Poznań – GKS Dopiewo przełożone na 7 maja.