Menu Region

Nowe zdjęcia satelitarne ws. samolotu Malaysia Airlines. Czy...

Nowe zdjęcia satelitarne ws. samolotu Malaysia Airlines. Czy to szczątki MH370?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

WR/PAP

Prześlij Drukuj
Nowe zdjęcia satelitarne pokazują 122 obiekty, które mogą się okazać szczątkami zaginionego 8 marca Boeinga 777 Malaysia Airlines. Zostały one przekazane przez koncern Airbus - poinformował w środę malezyjski minister transportu.
Hishammuddin Hussein powiedział na konferencji prasowej, że zdjęcia zrobił 23 marca satelita należący do działu firmy Airbus - Defence and Space. Podkreślił jednocześnie, że materiały pokazują obiekty o wielkości od metra do 23 metrów znajdujące się na obszarze poszukiwań. Minister transportu powiedział, że otrzymane w ostatnim czasie zdjęcia stanowią "najbardziej wartościowy trop, jakim dysponujemy".


"Jednak nie możemy na razie powiedzieć, że te obiekty należą do MH370 (numer lotu zaginionego samolotu)" - podkreślał Hishammuddin Hussein.

Tymczasem koordynujący poszukiwania Australijczycy poinformowali w środę, że uczestniczące w akcji samoloty odkryły na Oceanie Indyjskim trzy obiekty, które mogą być fragmentami zaginionej maszyny. Australijskie władze podkreślają, że jeden z samolotów cywilnych dostrzegł dwa obiekty, które mogły okazać się linami, a należący do armii Nowej Zelandii P-3 Orion dostrzegł niebieski obiekt unoszący się na powierzchni. Jednak żaden z nich nie został zaobserwowany podczas kolejnych podejść.

Poszukiwania Boinga 777 Malaysia Airlines koncentrują się na obszarze na południowy zachód od australijskiego miasta Perth na Oceanie Indyjskim. Uczestniczą w nim samoloty, statki i okręty wojenne. W środę do Australii dotarł amerykański specjalistyczny sprzęt do wykrywania sygnałów nadawanych przez czarne skrzynki zaginionego samolotu.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami (w tym ponad 150 Chińczykami) na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu.
Reklama
 

Komentarze

Aby komentować ten artykuł, musisz być zalogowany.

Zaloguj lub zarejestruj się
Reklama
Reklama