Menu Region

Bob Dylan zagra w Dolinie Charlotty koło Ustki [BILETY,...

Bob Dylan zagra w Dolinie Charlotty koło Ustki [BILETY, WIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Dariusz Szreter

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Bob Dylan zagra w Dolinie Charlotty koło Ustki [BILETY, WIDEO] Bob Dylan zagra w Dolinie Charlotty koło Ustki [BILETY, WIDEO]

Bob Dylan podczas Azkena Rock Festival w 2010 r. (© Wikimedia Commons)

Bob Dylan będzie gwiazdą tegorocznego Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Ustki. - Potwierdzenie udziału Boba Dylana w naszym festiwalu otrzymałem w poniedziałek rano - mówi Mirosław Wawrowski, menager kompleksu hotelowo-wypoczynkowego Dolina Charlotty.
Uwaga: bilety na koncerty podczas Festiwalu Legend Rocka będą dostępne w kasie amfiteatru w dniu koncertów. Bilety na koncert Boba Dylana w I sektorze zostały wyprzedane.

Bob Dylan wystąpi w Dolinie Charlotty 5 lipca 2014 roku.


ILE BĘDĄ KOSZTOWAŁY BILETY NA KONCERT BOBA DYLANA W DOLINIE CHARLOTTY? CENY BILETÓW- Rok temu sprowadziliśmy Santanę i nie było to proste - mówił Mirosław Wawrocki, pomysłodawca i organizator imprezy. - Z Dylanem było dwa razy trudniej (...) Podobno, gdy zobaczył Dolinę Charlotty w internecie, tak mu się spodobała, że chce tu zabawić dwa, może nawet trzy dni - dodał.


W przypadku Dylana określenie "legenda" nie jest ani trochę na wyrost. Obok Rolling Stonesów jest on bez wątpienia najbardziej zasłużonym i szanowanym żyjącym wykonawca rockowym.


NAJLEPSZE COVERY UTWORÓW BOBA DYLANAUrodzony w 1941 r. jako Robert Zimmerman, karierę zaczynał na początku lat 60. w Nowym Jorku, wykonując ludowe ballady z akompaniamentem akustycznej gitary i harmonijki ustnej. Szybko jednak dał się poznać jako twórca oryginalnych, zaangażowanych politycznie i społecznie piosenek. Takie utwory jak "Blowin' In The Wind", "Times they Are a-Changin'" czy "Hard Rain's a-Gonna Fall" stały się hymnami epoki i doczekały się już nie dziesiątek, ale setek coverów.

W 1965 r., pod wpływem muzyki Beatlesów, Dylan zwrócił się w stronę rocka i zaczął występować z akompaniamentem elektrycznych organów, gitar i perkusji, co część jego dotychczasowych fanów uznała za zdradę. Zmieniły się też teksty jego piosenek. Odszedł od problematyki społecznej w kierunku eksperymentów poetyckich z pogranicza symbolizmu i surrealizmu.
Towarzyszyły temu chwytliwe melodie. Dlatego określano go mianem "człowieka, który wprowadził poezję do szafy grającej". Z tego okresu pochodzi jego najsłynniejsza kompozycja "Like A Rolling Stone" i dwa kapitalne albumy: "Highway 61 Revisited" oraz "Blonde On Blonde". Poważny wypadek motocyklowy przerwał ten najbardziej twórczy okres jego kariery.Potem jeszcze wielokrotnie zmieniał muzyczny styl i image, flirtując m.in. z muzyką country, soulem, a ostatnimi czasy ze swingiem. Jest niesłychanie płodnym artystą. Wydał ponad 60 albumów.

Dylan lubi utrzymywać otoczkę tajemniczości wokół swojej osoby. Od czasu rozstania z pierwszą żoną Sarą w połowie lat 70. niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. Głośne (ale krótkotrwałe) było jego nawrócenie na chrześcijaństwo pod koniec lat 70.
Oprócz muzyki uprawia malarstwo. Niemal co roku wymieniany jest też jako jeden z głównych kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

Jego koncerty uchodzą za nieprzewidywalne. Potrafi tak zmieniać aranżacje piosenek, że słuchacze rozpoznają je jedynie po tekstach.

W Polsce Dylan wystąpił do tej pory trzykrotnie - na dwóch koncertach w 1994 roku oraz w 2008.Festiwal Legend Rocka odbędzie się po raz ósmy. 4 lipca 2014 r. wystąpią Fish i Jethro Tull. W ubiegłorocznej edycji festiwalu zagrał na nim m.in. Carlos Santana, a dwa lata temu Ray Manzarek.

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
Reklama
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

BOB DYLAN W USTCE

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zygmunt Jan Prusiński (gość)  •


W sobotę będzie u mnie
zawiadomił depeszą że przyjeżdża
a w Dolinie Charlotty zaśpiewa.

Napisałem do niego odpowiedź
byłby tak łaskawy pamiętać
jedną piosenkę zadedykować Ewie.

Mr Tambourine Man -
pomogę ci na tamburinie
kiedyś tę piosenkę śpiewałem.

Piątego lipca w sobotę
obok mnie zielonooka -
wiem że będzie szczęśliwa.

Bob pamiętaj -
to dla mnie ważne
jak płynąca rzeka Słupia.

A nazajutrz pójdziemy na lody
tylko my w trójkę na promenadę.

26.6.2014 - Ustka
Czwartek 8:50

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bilety na koncert Boba Dylana

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

optymisstka@tlen.pl (gość)  •

Witam!
Mam do odsprzedania dwa bilety na koncert Boba Dylana - VIII Festiwal Legend Rocka na 05.07.2014, w Dolinie Charlotty w Strzelinku k. Ustki.
Bilet dotyczy Sektoru 2
Cena 300zł/szt.
Do odsprzedania mam dwie sztuki.
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy

odpowiedzi (0)

skomentuj

W Dolinie Charlotty?

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

todo (gość)  •

A co on, Gesslerowej nie ogląda? taż tam panie gwiazd nie szanujo!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dylan w Charlotcie!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

leniwaosemka (gość)  •

WOW!!!!! Ja też tam będę!

odpowiedzi (0)

skomentuj

i to jest wiadomość!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gm (gość)  •

!

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama