Menu Region

Manifestacja pod ambasadą rosyjską

Manifestacja pod ambasadą rosyjską

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w manifestacji pod ambasadą rosyjską w Warszawie. Jej uczestnicy wyrażali solidarność z narodem gruzińskim. Wykrzykiwali także antyrosyjskie hasła. Jednym z manifestujących był Dawid Gamtsemlidze, prezes diaspory gruzińskiej w Polsce. Podziękował on narodowi i władzom polskim za determinację i stanowczość w rozwiązywaniu konfliktu w Osetii Południowej.
W demonstracji wzięła udział diaspora gruzińska z całej Polski. Jeden z Gruzinów powiedział, że jego "kraj krwawi z powodu otwartej agresji Rosji".

Pod placówkę dyplomatyczną Federacji Rosyjskiej przybyli również Polacy. Popierają oni pokojowe zakończenie konfliktu osetyjsko-gruzińskiego. Jednym z manifestantów był publicysta i kompozytor Jan Pospieszalski. Solidaryzuje się on - jak powiedział - z chrześcijańskim narodem na Kaukazie. Pospieszalski stwierdził, że nie chce być bezsilny, kiedy słyszy hipokryzję Kremla i niezdecydowanie elit politycznych Europy.

Jan Pospieszalski zaapelował do uczestników spotkania, by codziennie byli obecni pod placówką dyplomatyczną Rosji.

Na wiec poparcia dla Gruzji przybyła również Dagmara Skubiszewska. Polka przez ostatnie siedem miesięcy przebywała na wolontariacie w Tbilisi. Opiekowała się w Gruzji niepełnosprawnymi dziećmi. Po powrocie do Polski martwi się o swoich przyjaciół, których pozostawiła ogarniętych wojną kraju. Manifestacje pod ambasadą rosyjską odbywają się codziennie o godzinie dziewiętnastej. Organizatorem przedsięwzięcia jest inicjatywa społeczna "Solidarni z Gruzją".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się