Menu Region

Koziej odwołany ze stanowiska doradcy ds. profesjonalizacji...

Koziej odwołany ze stanowiska doradcy ds. profesjonalizacji armii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Generał w stanie spoczynku, Stanisław Koziej nie jest już doradcą ministra do spraw profesjonalizacji armii. Szef MON odwołał go z tego stanowiska.
Rzecznik ministra, Robert Rochowicz tłumaczy, że Stanisław Koziej miał nieco inne poglądy od swojego szefa, dotyczące wielkości przyszłej zawodowej armii. Dodał, że według oficjalnego stanowiska rządu, wojsko ma liczyć w 2010 roku 120 tysięcy żołnierzy. Generał Koziej uważa, że jest to niewykonalne, a realna liczba to 90 tysięcy.

Dymisję Stanisława Kozieja skomentował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Władysław Stasiak uważa, że odwołany doradca ministra obrony miał wiele dobrych pomysłów na profesjonalizację armii. Szef BBN wyraził obawę, że proces przechodzenia armii na zawodowstwo bez Stanisława Kozieja może szwankować.

Stanisław Koziej w Ministerstwie Obrony pracował już za czasów rządów PiS, gdy szefem MON był jeszcze Radosław Sikorski. Odszedł z resortu ze względu na swoje - często niezgodne z linią MON - poglądy w sprawie profesjonalizacji armii. Nieoficjalnie mówiło się wtedy, że Koziej odszedł, ponieważ Sikorski nie pozwalał mu na zbytnią samodzielność w podejmowaniu decyzji. Wtedy bowiem był w randze wiceministra. Stanisław Koziej słynął natomiast z tego, że chętnie i często wypowiadał się na tematy wojskowe, w dodatku nie do końca po myśli szefa MON.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się