Menu Region

Putin ogłosił alarm bojowy na zachodzie Rosji. Szojgu: Tu...

Putin ogłosił alarm bojowy na zachodzie Rosji. Szojgu: Tu nie chodzi o sytuację na Ukrainie...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

ToL/PAP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił w środę Ministerstwu Obrony FR sprawdzenie gotowości bojowej sił okręgów wojskowych zachodniego i centralnego, a także niektórych rodzajów wojsk - poinformował szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu.
2/4

Szojgu i Putin

(© AP Photo)

"Zgodnie z poleceniem prezydenta FR dzisiaj o godz. 14 (godz. 11 czasu polskiego) bez uprzedzenia ogłoszono alarm bojowy w wojskach Zachodniego Okręgu Wojskowego, a także w związkach taktycznych i jednostkach wojskowych stacjonujących na jego terytorium, w 2. Armii Centralnego Okręgu Wojskowego, jak również dowództwach Obrony Powietrzno-Kosmicznej, Wojsk Powietrznodesantowych, Lotnictwa Dalekiego Zasięgu i Lotnictwa Transportowego" - przekazał Szojgu, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Szojgu dodał, że "głównodowodzący postawił zadanie sprawdzenia gotowości wojsk do działań przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych, stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa militarnego kraju".


Minister oświadczył, że sprawdzian, w którym uczestniczy ponad 150 tys. żołnierzy, 90 samolotów, ponad 120 śmigłowców, 880 czołgów, ponad 1200 jednostek sprzętu wojskowego i 80 okrętów, "generalnie w żaden sposób nie jest związany z wydarzeniami na Ukrainie".

Szojgu podał, że w ramach sprawdzianu, który potrwa do 3 marca, przeprowadzonych zostanie kilka ćwiczeń. "Odbywać się będą one u granic Rosji, w tym z Ukrainą" - ujawnił, podkreślając, że głównym zadaniem tych manewrów jest sprawdzenie gotowości bojowej wojsk.

Putin zarządził ów sprawdzian gotowości bojowej wojsk nazajutrz po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa FR, które w całości było poświęcone sytuacji na Ukrainie.

W 2013 roku na polecenie prezydenta w Siłach Zbrojnych FR przeprowadzono sześć niezapowiedzianych kontroli gotowości bojowej. Objęły on wszystkie rodzaje wojsk na całym terytorium Rosji.
Reklama
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Aby komentować ten artykuł, musisz być zalogowany.

Zaloguj lub zarejestruj się

czyżby Putin bał się Majdanu w Moskwie ?

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

czy straszy Ukrainę ?

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama