Menu Region

Gruzińskie wojsko przegrupowuje się, nie widać Rosjan w Gori

Gruzińskie wojsko przegrupowuje się, nie widać Rosjan w Gori

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Miasto Gori na północy Gruzji wciąż pozostaje w gruzińskich rękach - wynika tak z informacji wysłanników Polskiego Radia w rejon konfliktu. Wcześniej agencje donosiły, że miasto zajęli Rosjanie.
Według informacji świadków w gruzińskim mieście Gori nie ma jeszcze rosyjskich wojsk i nie jest pewne, czy żołnierze w ogóle tam zmierzają. Na ulicach widać za to gruzińskie wojsko, które jeździ pick-upami i przegrupowuje się. Nie ma natomiast potwierdzenia z niezależnych źródeł informacji, czy Gruzini rzeczywiście zajmują pozycje wokół Tbilisi i szykują się do obrony miasta o czym wcześniej donosiły światowe agencje.

Od kilku dni trwa natomiast ewakuacja mieszkańców Gori. Dzisiaj po kolejnym bombardowaniu miasto opuszczają następne grupy ludzi, które wywożą ze sobą część dobytku. Gori jest opustoszałe, zamknięte są sklepy, nie pracują urzędy. Ocenia się, że miasto opuściło już co najmniej 70 procent ludności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się