Menu Region

Papież Franciszek: Idźcie do spowiedzi, choćby po 40 latach....

Papież Franciszek: Idźcie do spowiedzi, choćby po 40 latach. Trzeba prosić o przebaczenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

WR/PAP

Prześlij Drukuj
- Idźcie do spowiedzi, nawet jeśli nie byliście 20 czy 40 lat - zachęcił papież Franciszek wiernych podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Przed audiencją papież spotkał się z grupą 19 więźniów z dwóch zakładów karnych we Włoszech.
1/5

Papież Franciszek

(© AP Photo/Alessandra Tarantino)

  • Papież Franciszek
W katechezie Franciszek przypomniał, że sakrament spowiedzi wymaga obecności kapłana.

„Ktoś może powiedzieć: 'ja spowiadam się tylko przed Bogiem'. Można wymienić swoje grzechy, ale nasze grzechy są także przeciwko braciom, przeciwko Kościołowi i dlatego trzeba prosić o przebaczenie Kościół i braci, również w osobie kapłana” - mówił papież.

“Nie wystarczy - jak dodał - prosić w myśli i w swym sercu Jezusa o przebaczenie, lecz konieczne jest pokorne wyznanie grzechów przed kapłanem Kościoła”.
Nie można się tego wstydzić, bo taki wstyd jest "dobry" i "zdrowy" - podkreślił Franciszek.

Zauważył, że po spowiedzi każdy jest „piękny, czysty, ma poczucie przebaczenia i jest szczęśliwy”.

Papież zachęcił ponad 20 tysięcy wiernych obecnych na audiencji, by zastanowili się, kiedy ostatni raz byli u spowiedzi. „Dwa dni, dwa tygodnie, dwa lata, dwadzieścia lat temu? Czterdzieści lat temu?” - pytał i zaapelował: „Nie traćcie ani dnia dłużej”.

Przed audiencją generalną Franciszek spotkał się w Domu świętej Marty w Watykanie z 19 więźniami z dwóch włoskich zakładów karnych.

Agencja ANSA podała, że w ramach pielgrzymki do Rzymu i na papieską audiencję generalną więźniowie byli wraz ze swymi kapelanami w Grotach Watykańskich na mszy św. Kiedy papież dowiedział się rano o ich obecności, postanowił spotkać się z nimi i zaprosił ich do swej rezydencji. Z więźniami spędził prawie godzinę.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się