Menu Region

Były prezydent Piotrowa Trybunalskiego wyjdzie z więzienia

Były prezydent Piotrowa Trybunalskiego wyjdzie z więzienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Piotrkowski sąd zdecydował, że odbywający karę więzienia były prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar Matusewicz może zostać przedterminowo zwolniony. Decyzja uprawomocni się za siedem dni.
O przedterminowe zwolnienie wnioskował obrońca Matusewicza mecenas Marek Kałuża. Posiedzenie w sprawie rozpatrzenia wniosku odbyło się na terenie aresztu z udziałem aresztanta, prokuratora i sędziego. Sąd wziął pod uwagę pozytywną opinię o aresztancie.

Rzadko zdarza się, by więzień miał aż tak dobrą opinię - powiedział mecenas Marek Kałuża. Sąd wziął także pod uwagę opinię innych sądów prowadzących sprawy, w których odpowiada Waldemar Matusewicz. Dzisiejsza decyzja wymaga siedmiu dni na uprawomocnienie. Jeśli w tym czasie prokuratura złoży zażalenie na decyzję, wniosek rozpatrzy jeszcze sąd apelacyjny. Jeśli takiego zażalenia nie będzie to Matusewicz wyjdzie z aresztu za tydzień.

Waldemar Matusewicz odbywa karę za łapownictwo. Został skazany za to, że jako marszałek województwa łódzkiego, w latach 1999-2000 miał żądać korzyści majątkowych i przyjmować je, wykorzystując do tego pełnioną funkcję,

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się