Menu Region

Maria Komissarowa przeszła kolejną operację. Narciarka...

Maria Komissarowa przeszła kolejną operację. Narciarka złamała kręgosłup na treningu w Soczi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

mm/PAP

Prześlij Drukuj
Rosjanka Maria Komissarowa, która w sobotę złamała kręgosłup z przemieszczeniem po upadku na treningu skicrossu w igrzyskach w Soczi, we wtorek przeszła w Monachium operację. Według jej ojca, który powołał się na opinię lekarzy, zabieg się powiódł.
1/6

Prezydent Włądimir Putin odwiedził Marię Komissarowej w szpitalu

(© AP Photo/RIA Novosti, Mikhail Klimentyev, Presidential Press Service)

Jak poinformował agencję Ria Nowosti Leonid Komissarow, 23-latce towarzyszą w Niemczech członkowie rodziny i najbliżsi przyjaciele.

W sobotę zawodniczka w wyniku upadku doznała złamania dwunastego kręgu piersiowego w dolnym odcinku kręgosłupa. Prosto ze stoku przewieziono ją do szpitala w Rosa Chutor, gdzie zapadła decyzja o natychmiastowej operacji. Trwała ona sześć i pół godziny, a jednym z efektów było założenie metalowego implantu.

Po niej Komissarowa odzyskała przytomność, w szpitalu zdążył ją odwiedzić prezydent Władimir Putin, a premier Dmitrij Miedwiediew wysłał telegram. Lekarze jej stan zdrowia nadal określali jako poważny, choć stabilny. Rodzina podjęła wówczas decyzję, że dalsze leczenie wymaga przetransportowania do specjalistycznej kliniki w Monachium. Udała się tam samolotem wyczarterowanym przez rosyjską federację narciarską.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się